آغاز اجرای پروژه تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی استان سمنان

مدیرکل دفتر زمین‌شناسی منطقه‌ای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از اجرای پروژه‌ای شامل دو نقشه با مقیاس یک‌پنجاه هزارم در مساحتی بالغ بر ۱۲۵۰ کیلومتر مربع در استان سمنان خبر داد.

به گزارش ایسنا، رضا سلامتی گفت: در راستای تحقق اهداف و رویکرد نوین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و در ادامه تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی، پروژه‌ای شامل دو نقشه با مقیاس یک‌پنجاه هزارم در مساحتی بالغ بر ۱۲۵۰ کیلومتر مربع در استان سمنان با محوریت تولید اطلاعات پایه مرتبط با پتانسیل‌های معدنی مناطق اولویت‌دار، در دستور کار مدیریت زمین‌شناسی منطقه‌ای قرار گرفت.

سلامتی افزود: به دلیل فصل کاری خاص مناطق گرمسیری این طرح از ابتدای پاییز سال ۹۹، در منطقه شمال ترود– معلمان آغاز شد.

به گفته وی، اعزام همزمان دو اکیپ تخصصی زمین‌شناسی از ابتدای طرح به منطقه با هدف برداشت میدانی کامل و سیستماتیک در محدوده دو نقشه به نام‌های خورس (آبگاره) به شماره اندکس ۶۹۶۱ III و چاه فراخ به شماره اندکس ۶۹۶۱ II تاکنون به نیمه برداشت‌های میدانی خود رسیده است.

بر اساس اعلام روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیرکل دفتر زمین‌شناسی منطقه‌ای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی دقیق در ادامه انجام پروژه، گزارش‌های تکمیلی دیگری در رابطه با ویژگی‌های زمین‌شناختی-معدنی این منطقه پر پتانسیل، جهت آشنایی و استفاده علاقه‌مندان علوم زمین ارائه شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …