آغاز ثبت‌نام «طرح ملی توسعه مشاغل خانگی» در قزوین

ایسنا/قزوین رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین از آغاز ثبت‌نام «طرح ملی توسعه مشاغل خانگی» در سایت inhb.ir در این استان خبر داد.

فرشاد پیله‌چی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به آسیب‌های واردشده به بسیاری از مشاغل بر اثر شیوع کرونا ویروس و شرایط ناشی از آن، لزوم توجه به الگوی توسعه مشاغل خانگی با هدف کمک به رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه این مشاغل در اقتصاد کشور، این طرح آغاز شده است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک‌نهاد توسعه‌ای، از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وظیفه دارد سه مرحله «شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی»، «توانمندسازی متقاضیان» و «اتصال به بازار با هدف ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل خانگی» برای حدود ۵۴ هزار نفر در ۳۱ استان کشور را به سرانجام رساند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین عنوان کرد: شرایط متقاضیان ثبت‌نام در طرح حداقل ۱۸ سال سن، بومی استان محل ثبت‌نام، عدم اشتغال تمام‌وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی است که علاقه‌مندان می‌توانند نهایتاً تا هفتم مهرماه سال جاری در سایت inhb.ir ثبت‌نام کنند.

وی اظهار کرد: متقاضیان پس از ثبت‌نام، غربال‌گری و راستی آزمایی می‌شوند. سپس آموزش‌ها و مشاوره‌های عمومی و تخصصی و اتصال به بازار از وظایف بعدی جهاددانشگاهی بوده که با نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان انجام می‌شود.
 
پیله‌چی بابیان اینکه این طرح سعی در ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل خانگی برای ۱۵۰۰ نفر در استان قزوین را دارد، تصریح کرد: امیدواریم با پیاده‌سازی موفق این طرح در استان که نیازمند همراهی، همکاری و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی است، شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور به‌ویژه در سال «جهش تولید» باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …