آغاز همکاری پژوهشی دانشگاه هنر و پایگاه تخت‌جمشید

ایسنا/فارس طی جلسه‌ای با حضور محمدرضا مغاره، رئیس دانشگاه هنر شیراز و حمید فدایی مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید تفاهم‌ نامه همکاری‌های علمی – پژوهشی، آموزشی و فنی امضا شد.

سه‌شنبه ۲ دی، رئیس دانشگاه هنر شیراز و مدیر میراث جهانی تخت جمشید، تفاهمنامه‌ای برای همکاری در زمینه‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و فنی امضاء کردند.

همکاری و همکنشی و مشارکت فعال، کوشش برای ارتقاء سطح علمی، تحقیقاتی، اجرایی تقویت رویکرد برنامه‌ریزی و سیاست گذاری، مدیریت دانش، تبادل تجربیات و اعتبار بخشی به پژوهش های علمی، همکاری و پشتیبانی پایگاه در زمینه نظام ارزیابی عملکرد دانش آموختگان دانشگاه از اهداف اصلی این تفاهم نامه خواهد بود.

رئیس دانشگاه هنر شیراز در این جلسه گفت: استفاده از پتانسیل‌های علمی موجود در شیراز نظیر دانشگاه هنر، گام استواری برای پیشرفت علمی و ارتقاء آگاهی است.

محمدرضا مغاره گفت: دانشگاه هنر شیراز به عنوان یک قطب علمی به ویژه در خصوص باستان شناسی و دانش هنری و با داشتن اعضای هیئت علمی محقق و پژوهشگر می‌تواند کمک شایانی به سازمان ‌ها و مراکز علمی که تحقیق و پژوهش برایشان مهم است، داشته باشد.

مغاره از آمادگی کامل دانشگاه هنر برای همکاری با مجموعه‌های مختلف علمی و پژوهشی بخصوص در حوزه هنر و باستانشناسی و مرمت بناهای قدیمی، خبر داد.

مغاره گفت: انعقاد این تفاهم‌ نامه همکاری نشان از عزم و همت و تلاش برای همکاری علمی و پژوهشی دارد و امید دارم که همین گام‌ ها و اقدامات علمی پژوهشی و فنی مستمر و ادامه‌دار ماند.

مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید نیز گفت: مراکز علمی پژوهشی همچون دانشگاه هنر شیراز پتانسیل و فرصت ویژه ‌ای برای استان می‌باشد که از این فرصت باید به نحوی مناسب استفاده کرده و از آن بهره برد.

حمید فدایی ادامه داد: استان فارس نیازمند یک نظام و مداومت برای کارهای تحقیقاتی، پژوهشی، علمی و فنی برای منطقه بوده و به ویژه برای آثار باستانی که خوشبختانه با وجود دانشگاه هنر شیراز می‌تواند در حوزه‌های مختلف یاد شده، از جمله مرمت بناهای تاریخی باستان شناسی اقدامات مفید و علمی را انجام دهد.

فدایی گفت: در واقع ما چون تجربه را داریم و نظام آموزشی خوبی در حوزه جهانی داریم می توانیم مسائل را توسعه دهیم و در حوزه‌ های مختلف از جمله اشیا، موزه داری و مرمت با استفاده از پتانسیل های همکاری علمی و پژوهشی اقدامات خوبی انجام دهیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …