اتفاقات قبل و بعد شهادت سردار سلیمانی و شهید فخری زاده باید موضوع پایان نامه ها باشد

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه پایان‌نامه و رساله را برای بررسی موضوعات و رسیدن به مرزهای جدید و درک بهتر اتفاقات انجام می‌دهیم، تصریح کرد: حتماً باید موضوعات درباره این دو شهید، اتفاقات قبل و بعد از شهادت ایشان موضوع پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها باشد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در مراسم سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت محسن فخری‌زاده که امروز (شنبه) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد،گفت: عملکرد شهید سلیمانی در دوران حیات بسیار درخشان بود و جالب اینکه بعد از شهادت ایشان نیز تأثیرات آن عملکرد، مضاعف شد.

وی در ادامه ضمن تأیید سخنان دکتر رستمی، افزود: هیچ‌گاه جامعه‌ای که تبدیل به ملت شده باشد، نمی‌تواند فاقد الگو و اسطوره باشد. الگوها و اسطوره‌ها جهت و افق را نشان می‌دهند و همواره فرصتی هستند برای کسانی که در مقابل دوراهی می‌خواهند تصمیم بگیرند.

رئیس دانشگاه تهران ضمن تأکید بر اینکه وظیفه دانشگاه تحلیل و بررسی علمی و آگاهانه از رویدادها است، گفت: چیزی که رویدادها را پایدار می‌کند و عمق و اثرش را بیشتر می‌سازد، همین تحلیل‌های دقیق علمی است.

وی خاطرنشان کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی ادبیات زیادی تولید و منتشر شد. اما این باید با بررسی‌های دقیق‌تر و عالمانه‌تر تعمیق پیدا کند.

دکتر نیلی احمدآبادی با اشاره به اینکه پایان‌نامه و رساله را برای بررسی موضوعات و رسیدن به مرزهای جدید و درک بهتر اتفاقات انجام می‌دهیم، تصریح کرد: حتماً باید موضوعات درباره این دو شهید، اتفاقات قبل و بعد از شهادت ایشان موضوع پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها باشد.

وی در پایان گفت: گرچه اخلاص و ایمان نقش اساسی در موفقیت این عزیزان داشته است، اما نمی‌توان نسبت به نقش علم مدیریت و توانمندی مدیریتی ایشان در موضوعات غافل شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان جلوه‌هایی از وجوه رفتاری سردار سلیمانی، گفت: شخصیتی که هم از نظر شخصیت و هم از نظر رفتار، الگوهای بسیاری برای معرفی دارد، چه میزان به آن توجه شده است؟ یک سال از شهادت این مرد سپری شده است، شایسته است مجموعه‌های علمی ما به این امر توجه کنند.

وی تصریح کرد: از دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پروراندن، بسط دادن، برجسته‌سازی و معرفی جلوه‌هایی از الگوهای رفتاری و اخلاقی عملی به جامعه انتظار می‌رود، که در وجود چنین شخصیتی وجود دارد.
 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …