استفاده از بتن‌ نانویی ایرانی در زیرساخت‌های راه‌آهن

بتن نانویی یکی از شرکت‌های فناور در زیرساخت‌های راه‌آهن، محوطه بندرگاهی جنوب و فرودگاه مهرآباد کاربردی شد.

به گزارش ایسنا، در بتن‌های یکی از شرکت‌های فناور از نانوذرات سیلیس برای مقاوم‌سازی بتن استفاده شد؛ چرا که این فرمولاسیون نانویی موجب افزایش مقاومت در برابر فشار، خمش و کشش می‌شود؛ از این رو از این بتن مقاوم شده در محوطه بندرگاهی در جنوب و ترمینال ۴ فرودگاه مهرآباد استفاده شده است.

شهریار ظهوری، قائم مقام این شرکت با بیان اینکه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تا پیش از این قطعات بتنی را از خارج وارد می‌کرد، گفت: این شرکت اقدام به تولید این قطعات برای این شرکت کرد. این بتن‌ها وزن مخصوص کم داشته و جذب آب ندارند، در عین حال که به کاهش بار روی سازه کمک می‌کنند، دوست‌دار محیط زیست نیز هستند.

این شرکت فناور تولیدکننده‌ محصولات بتنی، از سال ۵۹ فعالیت خود را با تولید موزاییک ویبره‌ای آغاز کرده و تاکنون با تولید ۶ محصول دارای استاندارد ملی به کار خود ادامه داده‌ است.

این شرکت برای افزایش کیفیت محصولات خود طی سال‌های گذشته اقدام به اخذ استانداردها و تأییدیه‌های مختلفی از سازمان‌های ذی‌ربط کرده‌ است. بتن، کفپوش‌های ترافیکی، کفپوش‌های ویژه بنادر و فرودگاه‌ها، کفپوش‌های ویژه خیابان از جمله محصولات این شرکت است.

به نقل از ستاد نانو، کفپوش‌های خیابانی از نظر مقاومت در برابر فشار تفاوت بارزی با کفپوش‌های فرودگاهی و بندرگاهی دارند؛ چرا که در کفپوش‌های خیابان فشار وارد شده کمتر از کفپوش‌های بندرگاهی و فرودگاهی است. در بنادر و فرودگاه‌ها به‌دلیل استفاده از خودروهای بارکش و جرثقیل‌ها، میزان فشار بر هر سانتی‌متر مربع بسیار بیشتر از کوچه‌ها و خیابان‌های شهری است. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …