استقبال از دستور رئیسی برای شفاف سازی مطالبات تامین اجتماعی

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با قدردانی از دستور رئیس جمهور در خصوص شفاف سازی بدهی دولت به تامین اجتماعی، آن را در راستای تحقق وعده های رئیسی وائتلاف با مردم و کارگران دانست و ابراز امیدواری کرد: در پرداخت این دیون و مطالبات تامین اجتماعی نیز اهتمام و اقدام لازم صورت گیرد.

هادی ابوی ایسنا در گفتگو با ایسنا درباره دستور رئیس جمهوری مبنی بر شفاف شدن بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت: جامعه کارگری خرسند است از اینکه یک رئیس جمهور در تاریخ این مملکت برای شفاف‌سازی بدهی دولت به تأمین اجتماعی اعلام آمادگی کرده چرا که هیچ دولتی تاکنون برای شفاف سازی و پرداخت آن جدی نبوده است لذا امیدواریم بحث پرداخت این دیون و مطالبات تامین اجتماعی نیز در گام بعد با جدیت دنبال شود.

وی با بیان اینکه این بدهی تنها متعلق به یک دولت یا دولت قبلی نبوده بلکه از دولت های گذشته تاکنون تلنبار شده و به این مرحله رسیده است، افزود: خواسته جامعه کارگری همواره این بوده که بحث بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی به طور قاطع و شفاف مشخص شود و در حوزه پرداخت آن اقدامات موثر و عاجل صورت گیرد لذا اقدام ایشان به عنوان رئیس دولت را به فال نیک می‌گیریم و از آن استقبال می کنیم و آن را سرآغاز تحقق شعارها و برنامه های انتخاباتی ایشان در ائتلاف با مردم و کارگران می بینیم.
این مقام کارگری در عین حال بر ضرورت خروج سازمان تامین اجتماعی از حالت هیات امنایی و بازگشت آن به شورای نظارت تاکید کرد و گفت: شورای عالی نظارت باید مجدداً احیا شود. سازمان تأمین اجتماعی بخش عمده بودجه خود را از محل حق بیمه های کارفرمایان و کارگران تامین می کند در حالی که نمایندگان این جامعه هدف در سازمان در اقلیت هستند و حضور دو نماینده کارگر و دو نماینده کارفرما در هیات امنای سازمان، ترکیب عادلانه ای نیست لذا تاکید داریم شورای نظارت بر تامین اجتماعی متشکل از شرکای اجتماعی این سازمان تشکیل شود تا رویکرد سازمان در پیگیری امور و چابک سازی آن روند بهتری پیدا کند.

ابوی گفت: امیدواریم رئیس جمهور در گام بعد در بحث تامین اجتماعی به احیای شورای عالی نظارت بر این سازمان مهم و اثرگذار نیز اهتمام ورزند.
انتهای پیام
 

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …