افتتاح و کلنگ‌زنی سه پروژه در خرمدشت و بوئین‌زهرا توسط وزیر صمت

ایسنا/قزوین در جریان سفر یک‌روزه وزیر صمت به استان قزوین پروژه‌های پست برق شهرک خرمدشت و طرح توسعه فولادسازی شرکت آریان فولاد در بوئین‌زهرا به بهره برداری رسید و کلنگ احداث یک واحد تولیدی نیز به زمین زده شد.

با حضور رزم حسینی در شهرستان تاکستان، پست برق ۶۳.۲۰ کیلوولت شهرک صنعتی خرمدشت با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسید.

تأمین دیماند مشترکین شهرک صنعتی خرمدشت و ایجاد زیرساخت لازم برای اتصال واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی خرمدشت به شبکه برق کشور از مشخصات این پروژه است.

در شهرک صنعتی خرمدشت کلنگ فاز اول احداث کارخانه تیشوسازی نیز توسط رزم حسینی بر زمین زده شد. این پروژه در زمینی به مساحت ۲۵۰ هزار مترمربع با سرمایه‌گذاری ۷۶۵۰ میلیارد ریالی و سرمایه‌گذاری ارزی ۷۰ میلیون یورویی احداث خواهد شد که برای ۱۲۰۰ نفر اشتغال‌زایی خواهد داشت.

فاز اول این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۰۰ هزار مترمربع و با سرمایه‌گذاری ۲۰۰۰ میلیارد ریالی و ۵.۷ میلیون یورویی تا پاییز ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.

وزیر صمت در پایان بازدید از واحدهای صنعتی استان قزوین در شهرستان بوئین‌زهرا حضور یافت و پروژه تولید اکسیژن آرین فولاد را با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیون یورویی و ۱۵۰ میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی برای ۱۰۰ نفر را افتتاح کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر به استان قزوین طرح توسعه فولادسازی شرکت آریان فولاد در بوئین‌زهرا مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار داد، این واحد تولیدی در زمینه تولید شمش فولادی ظرفیت اسمی ۱۲۰ هزار تن را دارد.

این مجتمع در زمینی به مساحت ۶۰ هزار مترمربع و با زیربنای ۱۰ هزار مترمربع امسال راه‌اندازی شده است که زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر را فراهم آورده است.

میزان سرمایه‌گذاری برای این طرح ۳۰۰ میلیارد ریال به‌صورت سرمایه‌گذاری ریالی و ۴ میلیون دلار به‌صورت ارزی است. همچنین این واحد ۳ میلیارد ریال برای تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …