الگوهای نوین جهت برطرف کردن نیازهای کشور از دستاوردهای جهاد دانشگاهی است

ایسنا/سیستان و بلوچستان فرماندار شهرستان سیب‌وسوران سیستان وبلوچستان گفت: مهم‌ترین دستاورد جهاددانشگاهی، در کنار همه خدمات ارزنده‌ای که به مردم و نظام اسلامی کرده، «فرهنگ و مدیریت جهادی» است. تربیت نیروی انسانی کارآمد، متخصص و مدبر و همچنین معرفی الگوهای نوین از کار و تلاش جهت برطرف کردن نیازهای کشور حقیقتاً یک دستاورد ارزشمند به‌شمار می‌رود.

مجیب حسنی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: جهاددانشگاهی در بخش‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اشتغال دانش‌آموختگان دستاوردهای ارزشمندی داشته که اجرای ده‌ها طرح شاخص ملی در حوزه دانشگاهی، پروژه‌های تحقیقاتی مختلف و برگزاری دوره‌های تخصصی و فراگیر آموزشی از جمله این دستاوردهاست.

وی ادامه داد: تربیت مدیران توانمند، اهتمام در ایجاد گروه‌های پژوهشی و همچنین راه‌اندازی مراکز خدمات تخصصی جهت رفع نیازهای در حوزه‌ سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز از جمله خدمات این نهاد انقلابی در استان سیستان و بلوچستان است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به‌عنوان نهادی علمی و پژوهشی، متشکل از گروهی پژوهشگر و متخصص ظرفیت شناسایی نیازهای جامعه را دارد، افزود: تعداد قابل توجهی مقالات علمی با منابع معتبر در نشریات و مجلات علمی و پژوهشی پذیرفته شده دانشگاهی و همچنین موفقیت‌های غرورآمیز پژوهشگاه‌هایی چون رویان در بحث سلول‌های بنیادی و صدها موفقیت تحقیقی و علمی دیگر نتیجه بینش انقلابی این نهاد است.

حسنی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی را می‌توان یکی از برجسته‌ترین نهادهای انقلابی دانست که با تلاش‌های جهادی در تولید و تبدیل ایده‌های علمی به فناوری و تجاری‌سازی ایده‌ها سنجیده و موفق عمل کرده است. از دیگر شاخص‌های تمایز جهاد دانشگاهی می‌توان توجه این نهاد به تنوع در هر منطقه و استان به اقتضای مناطق، چالش‌ها و ظرفیت‌های موجود اشاره کرد.

وی گفت: جهاددانشگاهی در حقیقت نهادی پژوهشی، علمی و انقلابی بر پایه دانش‌ است که رسالت آن برقراری ارتباط مؤثر بین جامعه و دانشگاه است و خدمات ارزنده آن طی این سال‌ها مشهود و قابل توجه بوده است.

فرماندار سیب‌ و سوران در خصوص اولویت واگذاری مأموریت‌های جدید به جهاددانشگاهی، بیان کرد: تخصص، تعهد و آگاهی جهاد دانشگاهی از ظرفیت‌های موجود منطقه و چالش‌های پیش رو و توانایی و استعداد آن، این انتظار را ایجاد می‌کند تا هرچه بیشتر در زمینه شناسایی ریشه معضلات موجود و ارائه راهکارهای اصولی، منطقی و سنجیده جهت حل این مشکلات گام بردارد.

این مقام مسئول اظهار کرد: پژوهشگران جهاد دانشگاهی می‌توانند با استفاده از استعدادها و ظرفیت نیروی انسانی استان و ارائه طرح‌های قابل اجرا و شناسایی کاستی‌ها، زمینه‌های رشد جامعه را فراهم کنند و سبب افتخار شوند. البته باعث خشنودی است که جهاد دانشگاهی در هر عرصه‌ای که امکان خدمت‌رسانی وجود داشته، دریغ نکرده و به‌صورت پیشگام وارد عرصه شده و بهره‌های بسیار زیادی را به مردم و جامعه رسانده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …