انتقاد محیط زیست تهران از رویکرد شهرداری و «آبفا» به مشکل فاضلاب منطقه ۲۲

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به اقدامات انجام شده از سوی شهرداری برای حل مشکل تصفیه فاضلاب منطقه ۲۲، آن‌ها را ناکافی دانست و تاکید کرد: این موضوع باید جزو اولویت‌های اصلی شرکت آب و فاضلاب تهران نیز باشد.

به گزارش ایسنا سال گذشته فاطمه برنا از کامل نبودن سیستم تصفیه فاضلاب منطقه ۲۲ خبرداد. او ماه گذشته نیز به ایسنا گفت که این مشکل همچنان پابرجاست. حال برنا در تازه‌ترین گفت و گوی خود با ایسنا به اقدامات شهرداری و آبفا اشاره و اظهار کرده است: شهرداری تهران حدود پنج روز پیش نتایج اقدامات و مستندات خود را مانند توقف صدور پروانه برای مجتمع‌های بلند مرتبه‌ فاقد سیستم تصفیه فاضلاب در منطقه ۲۲ و واگذاری اراضی «خرگوش‌دره» به شرکت آب و فاضلاب برای سیستم تصفیه فاضلاب را برای ما فرستاد.

وی با بیان اینکه ما به دنبال حل مشکلات فاضلاب منطقه ۲۲ هستیم، تاکیدکرد:  ایجاد سیستم تصفیه فاضلاب پروسه زمان‌بری است. در حال حاضر مشکلات منطقه ۲۲ بسیار بیشتر از اقدامات انجام شده از سوی شهرداری است چون معضلات آن منطقه همچنان به قوت خود باقی است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در ادامه اظهارکرد: مکاتبات متعددی با شرکت آب و فاضلاب داشته‌ایم و پاسخ‌های آن‌ها قانع کننده و کافی نبوده است چراکه حل این مشکل در اولویت این نهاد قرار ندارد.

برنا در پایان گفت: تکمیل شبکه تصفیه فاضلاب منطقه ۲۲ از برنامه‌های «آبفا» است اما بخش خیلی کمی از آن انجام شده است و در اولویت قرار ندارد ولی ما تاکید داریم که حل مشکل فاضلاب این منطقه باید جزو اولویت‌های اصلی باشد چون تاثیر مستقیم بر محیط زیست و سلامت ساکنان آن دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …