بازخوانی نقد شعر مدرن در ایران در «وزن‌ دنیا»

شماره‌ دوازدهم مجله‌ «وزن دنیا» با تیتر یک «جنگل شوکران‌ها» بازخوانی تاریخ نقد شعر مدرن در ایران منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در این شماره‌ وزن دنیا می‌توانیم از شاعران استان‌های تهران، آذربایجان‌غربی، البرز، ایلام، خوزستان و سمنان شعر بخوانیم. علاوه بر این در دو بخش «هم‌زبانان» و «کارگاه وزن دنیا»، بخش اول بازتاب‌دهنده‌ شعرِ شاعران فارسی‌زبانی از کشورهای افغانستان، تاجیکستان و هندوستان و بخش دوم منعکس‌کننده شعرهای ارسالی خوانندگان مجله است.

بخش «هوای تازه» در معرفی شاعران برگزیده‌ هر شماره در دو بخش کلاسیک و آزاد، نقد و بررسی کوتاهی داشته بر شعرهای رامین مظهر برگزیده‌ بخش کلاسیک اهل کابل افغانستان و روح‌الله آبسالان شاعر برگزیده‌ بخش آزاد از استان ایلام.

در بخش «تعریف و تبصره» این شماره‌ پرونده‌ای را درباره‌ تاریخ نقد شعر مدرن در ایران از مشروطه تا امروز می‌خوانید. از نویسندگان این پرونده می‌توان به حورا یاوری، میلاد کامیابیان،‌ فرزام حسینی و صابر محمدی اشاره کرد.

همچنین وزن ‌دنیا در میزگردی با حضور علی باباچاهی، عنایت سمیعی، کامیار عابدی، علیرضا بهنام و علی مسعودی‌نیا به نقد شعر مدرن ایران از آغاز تا امروز پرداخته است.

در بخش صندوق پستی این شماره دو یادداشت درباره دو شاعر درگذشته می‌خوانیم؛ یادداشتی از مهدی خطیبی با عنوان «راوی آب‌های خسته» با یادی از محمود کیانوش و خدماتش به ادبیات و همچنین یادداشتی از علیرضا بهرامی با عنوان «فریاد درد مشترک» درباره‌ علی نجفی برنده‌ جایزه‌ شعر خبرنگاران.

شماره‌ دوازدهم «وزن دنیا» در ۲۰۸ صفحه و به قیمت ٥٠ هزار تومان با مدیرمسئولی و صاحب‌امتیازی پوریا سوری و سردبیری علی مسعودی‌نیا در کتاب‌فروشی‌ها و کیوسک‌های مطبوعاتی معتبر در دسترس مخاطبان شعر است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …