بررسی برنامه های ۴ وزیر پیشنهادی در کمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی برنامه ها و سوابق ۴ وزیر پیشنهادی کشور، دفاع، ارتباطات و راه و شهرسازی در جلسه بعد از ظهر این کمیسیون خبر داد.

مصطفی نخعی در گفت وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز بعد از ظهر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه بعد از ظهر کمیسیون میزبان وزرای پیشنهادی کشور، دفاع، ارتباطات و راه و شهرسازی بودیم. در جلسه با وزرای پیشنهادی کشور و دفاع هر کدام از وزرای پیشنهادی برنامه ها و اهداف خود را توضیح دادند و سپس اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

وی در ادامه اظهار کرد: لزوم تعامل بیشتر با کمیسیون انرژی، تقویت بنیه دفاعی کشور، حل مشکلات پرسنل نظامی و انتظامی کشور از جمله نکاتی بود که در حضور وزرای پیشنهادی کشور و دفاع مورد تاکید قرار گرفت. وزیر پیشنهادی ارتباطات نیز یکی از وزرای جوان و خوش فکر و متخصص است. در حضور ایشان نیز بر استفاده حداکثری از فضای مجازی، استفاده فعالانه به جای مواجه منفعلانه در برابر تکنولوژی های روز دنیا، حکمرانی دیجیتال، تعاملات بین المللی، دولت هوشمند، ضرورت تکمیل شبکه ملی ارتباطات که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است، ارتقای جایگاه ایران در رتبه بندی های جهانی در شاخص های مرتبط با ارتباطات، توجه به اینترنت روستایی با توجه به شرایط کرونایی کشور و آموزش های مجازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تاکید شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تصریح کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات نیز قول دادند حداقل ۳۰ پله رتبه ایران را در رتبه بندی های جهانی در شاخص های مرتبط با فناوری ارتباطات ارتقا دهد. افزایش ۸۰ درصدی توان داخلی ساخت ماهواره های سنجش مخابراتی مدار بالا از دیگر برنامه ها ایشان بود. همچنین ساخت ماهواره سنجش از دور با رزولوشن خوب و ایجاد حداقل یک اپراتور ماهواره مخابراتی از دیگر مواردی بود که ایشان در برنامه خود به آن پرداختند. 

وی در ادامه تاکید کرد: به طور کلی وزیر پیشنهادی ارتباطات برنامه ها و اهداف خوبی را ارائه کرد که مورد استقبال اعضای کمیسیون قرار گرفت. نهایتا در خدمت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی بودیم. حل مشکلات راه های روستایی، راه های اصلی و مواصلاتی، ضرورت توسعه خطوط ریلی، ضرورت افزایش سهم حمل و نقل ریلی از جمله مواردی بود که در حضور ایشان از سوی نمایندگان بر آن تاکید شد. 

وی افزود: تامین مالی پروژه ها از روش های ابتکاری و رفع تبعیض در اختصاص اعتبارات و امکانات و توجه به مناطق محروم از دیگر مواردی بود که از سوی نمایندگان بر آن تاکید شد. همچنین توجه به راه آهن شرق کشور و اتصال چابهار به مشهد به عنوان پروژه مهم ملی مورد تاکید نمایندگان قرار گرفت.

نخعی در پایان تصریح کرد: وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی توضیحات خوب و برنامه منسجم و دقیقی را باتوجه به تجربیات قبلی که در این زمینه ها در قرارگاه خاتم الانبیا و وزارت نفت داشتند، به اعضای کمیسیون ارائه کرد. ایشان یکی از وزرای انقلابی و جهادی کابینه است. ساخت ۴ میلیون مسکن در طول ۴ سال جز اهداف و برنامه های رئیس جمهور بوده و رسالت سنگینی برای تحقق این هدف بر دوش وزیر راه و شهرسازی می باشد. برنامه های ایشان مورد استقبال اعضای کمیسیون انرژی مجلس قرار گرفت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …