بررسی وضعیت نابسامان سیمان و فولاد در کمیسیون صنایع

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت نابسامان سیمان و فولاد در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

عزت الله اکبری تالارپشتی در گفت‌وگو با ایسنا با انتقاد از افزایش قیمت سیمان و فولاد در بازار، گفت: در پی نابسامانی بازار سیمان و فولاد، کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نشست امروز دلایل گرانی افسارگسیخته این محصولات را با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و نیرو و معاونان آن‌ها بررسی کرد.

وی افزود: دولت باید با پیش‌بینی احتمال قطعی برق در فصل گرما و ایجاد ظرفیت‌های لازم، از بروز آشفتگی در بازار سیمان و فولاد جلوگیری می‌کرد.

نماینده تهران اضافه کرد: صنایع بخش مهمی از اقتصاد کشور هستند و دولت برای تامین برق موردنیاز، نباید در نخستین گام، برق واحدهای تولیدی و صنعتی را قطع کند زیرا در صورت بروز اختلال در فعالیت واحدهای تولیدی اقتصاد و تولید کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

اکبری با بیان اینکه وزاری صمت و نیرو در این جلسه وعده دادند با برنامه‌ریزی از آسیب صنعت برق بیش از این جلوگیری کنند، ادامه داد: در حال حاضر صنایع با وجود تمامی محدودیت‌ها، در تلاش است تولید خود را افزایش داده و در بازارهای جهانی سهمی به دست آورد بنابراین نباید با قطعی برق واحدهای صنعتی را در عمل به تعهدات بین المللی با چالش روبه رو کرد چراکه با این رویه بازارهای صادراتی نیز آسیب می‌بینند.

رییس کمیسیون صنایع با بیان اینکه رئیس جمهور باید به جای سیاسی‌کاری، برای ساماندهی بازار تدبیر کرده و به مردم امید دهد، تصریح کرد: رونق صنعت موجب اشتغالزایی می‌شود بنابراین دولتمردان باید در شرایط حساس، بحران را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه با اصلاح الگوی مصرف برق می‌توان بسیاری از کمبودها را جبران کرد، ادامه داد: وزرای نیرو و صمت وعده دادند، در روزهای آینده اقدامات مناسب و لازمی برای مدیریت مصرف برق و تامین برق واحدهای تولیدی و صنعتی انجام دهند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …