برق کشور همچنان نیازمند مدیریت مصرف است

مدیرکل مهندسی و راهبری شبکه برق گفت: برای گذر از وضعیت موجود و رسیدن به شرایط پایدار در صنعت برق نیازمند مدیریت مرف مشترکان به ویژه در هفته های آتی هستیم.

به گزارش ایسنا، مسعود صادقی امروز در مرکز پایش صنعت برق با تشریح آخرین وضعیت شبکه اظهار کرد:  هر یک‌درجه دما باعث تغییر ۱۵۰۰ مگاواتی مصرف برق می‌شود، در حال حاضر شاهد خنکی هوا هستیم اما همچنان به همکاری بیشتر مشترکان به ویژه مشترکان تجاری و خانگی نیاز داریم چرا که مصرف حداقل ۱۰۰۰ مگاوات از سقف تعیین شده بیشتر است.

وی با تاکید بر اینکه بخش تجاری حدود هشت درصد از کل برق مورد نیاز کشور را مصرف می‌کند ‌که بار قایل توجهی است، گفت: واحدهای تجاری  می توانند با تغییر روش های نورپردازی به نورهای موضعی  و تنظیم دما روی ۲۵ درجه و  جلوگیری از پرت انرژی، مصرف خود را به میزان قابل توجهی (بیش از ۴۰ درصد) کاهش دهند.

طبق اعلام توانیر، مدیرکل مهندسی و راهبری شبکه برق با بیان اینکه این مساله باعث افزایش سود و کاهش هزینه های این گروه از مشترکان نیز می شود، تصریح کرد: اینکه گفته می شود چون لامپها کم مصرف است پس روشن ماندن تعداد زیاد آن ها اشکال ندارد، درست نیست.

به گفته صادقی اواسط هفته آینده شاهد افزایش دما خواهیم بود و همکاری مشترکان می تواند در گذر از شرایط هفته نیز به صنعت برق کمک کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …