برنامه وزارت بهداشت برای شروع ترم نودانشجویان

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه دانشگاه های علوم پزشکی در زمینه زمان شروع ترم جدید دانشجویان جدیدالورود استقلال کامل دارند، گفت: دستورالعمل کلی در این زمینه وجود ندارد بلکه دانشگاه خود بر اساس شرایط در این زمینه تصمیم خواهند گرفت.

دکتر حسین قنبری در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در معاونت آموزشی وزارت بهداشت در خصوص زمان بازگشایی نودانشجویان رشته های علوم پزشکی دانشگاه ها برای تمامی مقاطع تحصیلی از جمله ورودی های دوره کارشناسی از کنکور، قرار شد خود دانشگاه ها در این زمینه تصمیم گیری صورت بگیرد و این مراکز در این زمینه از استقلال کافی برخوردار هستند.

وی در ادامه برنامه دانشگاه های علوم پزشکی برای شروع ترم جاری از طریق سایت آنها به اطلاع پذیرفته شدگان خواهند رسید؛ تصریح کرد: همانطور که عنوان شد دانشگاه های علوم پزشکی کشور می توانند ترم جدید  نودانشجویان را بعد از ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی از همین آبان ماه آغاز کنند و یا اینکه بر حسب صلاحدید خود زمان شروع آن را به بهمن ماه موکول نمایند. بنابراین محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: طبیعتا اگر ترم دانشجویان جدیدالورود از همان آبان ماه شروع شود طبیعتا تعداد واحدهای ارائه شده در ترم جاری محدودتر خواهد بود اما به هر حال تصمیم گیری در خصوص شروع یا عدم شروع آن به شرایط دانشگاه ها بستگی دارد.

به گزارش ایسنا؛ نتایج نهایی و اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد گروه های علوم پزشکی سال ۹۹ روز دوشنبه ۵ آبان بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت و ثبت نام داوطلبان پذیرفته شده در ھر دانشگاه تا ٢٠ آبان ماه ادامه دارد. همچنین ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور ۹۹ نیز از ۱۴ آبان ماه شروع می شود.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت نتایج نهایی دکتری تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی نیز تا ۱۵ آبان ماه اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …