برگزاری کنگره شعر «انتقام سخت»

کنگره بین‌المللی شعر «انتقام سخت» با هفت زبان زنده دنیا برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مجمع شاعران مقاومت، اولین کنگره بین‌المللی شعر «#انتقام_سخت» در هفت زبان‌ زنده دنیا (فارسی، عربی، ترکی، آذری، انگلیسی، کردی و اردو) و با محوریت موضوعی دفاع از مظلوم، استکبارستیزی، باطل محو شدنی است و حماسه و ایثار در محور مقاومت برگزار خواهد شد.

بنا بر اعلام برگزارکنندگان کنگره، خون‌خواهی شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس موضوع ویژه این کنگره است و مهلت ارسال آثار در تمامی قالب‌های شعر سنتی و نو، ترانه و شعر کودک و نوجوان تا پایان ۲۰ آذرماه ۹۹ خواهد بود.

شاعران می‌توانند آثار خود را تا ۲۰ آذرماه از طریق پیام‌رسان‌های واتس‌اپ یا تلگرام به شماره ۰۹۱۲۰۹۶۰۱۵۳ ارسال کنند.

همچنین محافل شعری این کنگره از ۲۴ آبان‌ماه ۹۹ در کشورهای ایران، لبنان، عراق، سوریه و مراسم پایانی آن با حضور برگزیدگان در دهه دوم دی‌ماه ۹۹ در تهران برگزار خواهد شد.

اهدای تندیس مقاومت، لوح تقدیر و دو جایزه پنج میلیون تومانی و سه جایزه سه میلیون تومانی جوایز برگزیدگان بخش فارسی این کنگره بین‌المللی است. همچنین به برگزیدگان سایر زبان‌ها نیز جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

این کنگره با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری انقلاب اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، شهرستان ادب، انجمن اقبال لاهوری، انجمن شعر دعبل خزاعی خوزستان و انجمن شعر رضوی کرمانشاه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …