بهره برداری از ۵۴ واحد آبشیرینکن در دولت تدبیر و امید

ایسنا/هرمزگان معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا  گفت: در سال ۹۲ تمام ظرفیت آبشیرینکن های هرمزگان تنها هشت میلیون متر مکعب بود که تا پایان امسال این رقم به ۹۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید.

تقی‌زاده خامسی صبح امروز (۱۵ آبان ماه) در آئین افتتاح بزرگترین آبشیرینکن کشور که با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد، با ذکر این نکته که ۹۷ درصد از منابع آبی در دریا قرار دارند، اظهار کرد: با توجه به کمبود آب شیرین، کشورها با تکنولوژی مدرن برای استفاده بهینه از آب دریا اقدام می‌کنند؛ حتی کشورهایی که به اندازه کافی آب شیرین دارند به آب دریا به عنوان یک منبع نگاه می‌کنند.

 وی استفاده از آب دریا را یک الزام دانست و عنوان کرد: با توجه به رشد مصرف آب در حوزه صنعت به سمت استفاده از آب دریا گام خواهیم برداشت.

 معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا  تصریح کرد: آبشیرینکن «بندرعباس» هفتاد و دومین واحد نمک‌زدایی است که بهره‌برداری می‌رسد.

تقی‌زاده خامسی با بیان اینکه ۵۴ واحد آبشیرینکن در دولت تدبیر امید به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: ۲۳ واحد دیگر نیز تا پایان دولت تدبیر و امید به نتیجه خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اظهار کرد: در سال ۱۳۹۲ کشور تنها ۱۷ آبشرینکن داشت که با اقدامات انجام شده در حال حاضر این تعداد به ۷۲ مورد رسیده است.

 وی با اشاره به جمعیت ۸۰۰ هزار نفری بندرعباس و خمیر، گفت: آبشیرینکن بندرعباس، ۱۵ میلیون متر مکعب از نیاز آب شرب شهر بندرعباس و خمیر تامین خواهد کرد. این ۱۵ میلیون متر مکعب به همراه بخشی از آبشیرینکن ۱۰۰ هزار متر مکعبی، نیمی از نیاز آبی این دو منطقه را تامین می‌کند.

 معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا تصریح کرد: در سال ۹۲ تمام ظرفیت آبشیرینکن های هرمزگان تنها هشت میلیون متر مکعب بود که تا پایان امسال این رقم به ۹۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …