تجربه جدید بازدید از موزه‌های واتیکان

موزه‌های واتیکان روز دوشنبه پس از حدود سه ماه تعطیلی به روی بازدیدکننگان بازشدند اما این‌بار با وجود قوانین جدید بازدید از موزه‌ها، دیگر خبری از جمعیت انبوه بازدیدکنندگان در فضای داخلی موزه نیست.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، بازدید از موزه‌های واتیکان که در کنار آثار باستانی رومی و مصری خانه برخی از نفیس‌ترین آثار هنری رنساس نیز هستند،‌ اکنون فقط با رزرو بلیت‌ به صورت اینترنتی امکان‌پذیر است.

مجموعه موزه‌های واتیکان پیش‌تر حدود سه ماه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا درکنار سایر موزه‌های ایتالیا تعطیل شدند و حالا لزوم خرید اینترنتی بلیت یکی از چندین قانون جدید موزه‌های این کشور برای بازگشایی است.

دمای بدن بازدیدکنندگان پیش ازورود به موزه اندازه‌گیری می‌شود و استفاده از ماسک نیز اجباری اعلام شده است.

اما بازدید از موزه‌های واتیکان در کنار لزوم استفاده از ماسک مزیت‌هایی نیز دارد. شرایط بازدید پساقرنطینه برای بازدیدکنندگان این امکان را فراهم کرده تا یکی از اعضای گروه کوچک ۲۵ نفری حاضر در سالن باشند و کلیسای سیستین و سقف‌های نقاشی‌شده آن را به دور از هیاهوی همیشگی تماشا کنند.

سال گذشته حدود ۷ میلیون نفر از موزه‌های واتیکان بازدید کردند.

در طول دورانی که درهای این موزه‌ها به روی بازدیدکنندگان بسته بود، امکان بازدید از آثار این مجموعه به صورت تور های مجازی برای علاقه‌مندان فراهم شده بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …