تسلیت بروجردی برای درگذشت راستگو

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن راستگو، از مجریان و مربیان مذهبی در حوزه مسائل کودک و نوجوان را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، متن پیام اشرف بروجردی به شرح زیر است: «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

هنوز یاد و خاطره معنوی سخنرانی ماه مبارک سال گذشته او بر قلب و ذهن همکاران سازمان جاری است.

هنوز آموزه‌های منحصر به فردش و حرکات و سکنات تأثیرگذارش در فکر و ذهن فرزندان این آب و خاک که امروز جوانان برومندی شده‌اند غلیان دارد. معلّم سخت‌کوش و نوپردازی که در زمان پخش برنامه‌اش از سیمای جمهوری اسلامی ایران نوجوانان و حتی بزرگترها را مجذوب خود می‌کرد استاد حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن راستگو.

او حَسِن بود، خلق حُسن، رفتار حَسِن و دانش و آموزه‌های حَسِن و هم راستگو و مروّج و اشاعه‌دهنده و آموزش‌دهنده صدق و راستی بود. خدایش رحمت کند و اینک به لقای معبودش شتافته است.

این ضایعه مؤلمه بر خانواده‌ عزیز و ارجمند جناب آقای راستگو، دوستان و همراهان ایشان، فرزندان عزیز این آب و خاک و بالاخص بر کسانی که در امر تربیت صحیح فرزندان می‌کوشند از جمله اصحاب آموزش و پرورش این سرزمین تسلیت باد. ضایعه‌ای بود که جبرانش به این زودی محقق نخواهد شد.

روح بزرگش در ملأ اعلی در آرامش و طمأنینه باد.»

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن راستگو (متولد ۱۳۳۲ در مشهد) روحانی و پژوهشگر فقه، اصول، تعلیم و تربیت بود. او مبتکر شیوه خاصی از آموزش و اجرای برنامه برای کودکان بود. راستگو همچنین به‌ عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور داشت. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن راستگو در دوم آذرماه ۱۳۹۹ درگذشت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …