تشدید نظارت در پایانه‌های مسافری/ برخورد با متخلفان کرونایی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران اعلام کرد: نظارت در پایانه‌های مسافری چهارگانه استان تهران طی روزهای گذشته تشدید شده است و با جدیت با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

حیدر نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت ترمینال‌های مسافری استان تهران اظهار کرد: در حال حاضر ترمینال‌های چهارگانه جنوب، غرب، بیهقی و شرق در وضعیت بسیار آرامی است و مسافر چندانی وجود ندارد که نگران هجوم آن‌ها و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشیم.

وی افزود: از ابتدای هفته که ستاد ملی مقابله با کرونا پروتکل‌های جدید بهداشتی را برای حمل و نقل عمومی در حوزه جاده‌ای و کاهش ظرفیت این ناوگان تا یک سوم را ابلاغ کرد نظارت‌های خود را در چهار ترمینال مسافری پایتخت تشدید کردیم و ضمن استقرار دائم ناظران راهداری، گشت‌های ویژه‌ای را تا ساعت پایانی کار ترمینال‌ها پیش‌بینی کردیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با بیان اینکه طی روزهای گذشته به هیچ اتوبوسی اجازه پذیرش مسافر بیشتر از ۱۷ نفر را در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی ندادیم، ادامه داد: در همه ترمینال‌ها نظارت دقیقی انجام دادیم تا هیچ اتوبوسی با ظرفیت بیش از حد از ترمینال خارج نشود. از سوی دیگر گشت‌هایی را در خروجی‌های استان تهران و در پلیس راه‌ها پیش بینی کردیم و اگر اتوبوسی برخلاف ظرفیت‌های موضوعی اقدام به پذیرش مسافر کرده بود، مسافر مازاد را از اتوبوس پیاده کردیم یا اگر امکان پیاده شدن مسافران وجود نداشت پرونده آن اتوبوس و شرکت حمل و نقلی را به کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ ارجاع دادیم.

نوروزی با بیان اینکه حدود ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه در تهران حمل و نقل عمومی جاده‌ای را برعهده دارند، گفت: اگر در این میان تعدادی تخلف هم صورت بگیرد نباید آن را به کل ناوگان حمل و نقل عمومی تعمیم داد و مسلما این تخلفات پیگیری خواهد شد اما بعضا در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی تخلفاتی مربوط به سنوات و ماه‌های گذشته منتشر شده است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر وضعیت آرامی در پایانه‌های مسافری چهارگانه استان تهران حاکم است و از هم اکنون به دنبال بازگشت مسافران به تهران و احیای جدید پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی در روزهای پیش رو هستیم اما اگر مردم در این حوزه شاهد تخلفی در این حوزه از سوی رانندگان اتوبوس یا شرکت‌های حمل و نقل بودند آن را به اداره کل راهداری استان تهران یا سامانه ۱۴۱ گزارش کنند تا به سرعت با متخلفان برخورد شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …