تعدیل نیروی بی‌سابقه در بزرگترین ایرلاین آمریکای لاتین

بزرگترین و قدیمی ترین ایرلاین فعال در آمریکای لاتین تحت تأثیر شیوع گسترده و بحران پاندمی کرونا بالغ بر ۱۴۰۰ نفر از کارکنان و پرسنل خود را تعدیل نیرو می کند.

به گزارش ایسنا ، لاتام ایرلاینز (LATAM Airlines) در شیلی به عنوان بزرگ ترین و قدیمی ترین شرکت هواپیمایی فعال در منطقه آمریکای لاتین، به تازگی اعلام کرده است که به علت بحرانهای مالی به وجود آمده ناشی از شیوع گسترده و پاندمی ویروس خطرناک و مرگبار کرونا که به اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه از سوی دولت کشورهای مختلف و افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی و زمین‌گیر شدن تعداد بی شماری از هواپیماهای فعال در ایرلاین های مختلف در سراسر جهان منجر شده است،مجبور خواهد بود ۱۴۰۰ نفر از کارکنان و پرسنل خود را تعدیل نیرو کند.

روبرتو آلوو، مدیر ارشد اجرایی شرکت هواپیمایی فلان در این خصوص به گزارشگر رویترز خاطر نشان کرده است: بعد از بررسی های فراوان در یکی دو ماه گذشته متاسفانه به این نتیجه رسیده ایم که برای برون‌رفت از بحران مالی ناشی از پاندمی کرونا و جلوگیری از فروپاشی و ورشکستگی، چاره و راه حل دیگری به جز کاهش سایز و اندازه شرکت خود نخواهیم داشت.

شرکت هواپیمایی لاتام ایرلاینز نخستین انلاین منطقه آمریکای جنوبی به شمار می رود که از تعدیل نیروی انسانی و اخراج پرسنل خود در بحبوحه پاندمی کرونا سخن گفته و خبر داده است.

این ایرلاین همچنین به علت بحران های مالی به وجود آمده از زمان شیوع گسترده ویروس کرونا، حقوق و دستمزد ۴۳ هزار نفر از کارکنان خود را به نصف رسانده است.

از دیگر ایرلاین های بزرگ این منطقه می توان به Azul SA ، Avianca و Gol Linhas Aereas اشاره کرد که از زمان شیوع این بیماری،  ۷۸ درصد از پرسنل خود را به مرخصی بدون حقوق فرستاده اند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …