تمدید اولویت‌ها و مهلت‌های کرونایی لازمه بقای صنعت گردشگری

ایسنا/یزد خزانه‌دار جامعه هتلداران کشور با بیان این که باید وزیر آینده گردشگری، تمدید مهلت‌های مربوط به تسهیلات و قبوض انرژی را در دستور کار و اولویت قرار دهد، گفت: آقای وزیر این میراثی است که برای شما در بخش گردشگری به جا مانده است.

«سید امیرناصرالدین طباطبایی» در گفت و گو با ایسنا و خطاب به وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که وزیر قطعا از مجلس رای خواهد گرفت، اظهار کرد: باید ببینیم چالش‌های پیش‌روی وزیر جدید و این وزارتخانه نوپا چیست و سپس برای آن‌ها برنامه‌ریزی جدی انجام شود.

وی که متعقد است اولین مسئله، حفظ باقی مانده صنعت گردشگری موجود است، تصریح کرد: بخشی از این صنعت ورشکسته شده و بخشی از آن باقی مانده است اما این بخش با میلیون‌ها تومان وام با اقساط از راه رسیده و بدهی‌های بسیار زیاد انرژی روبروست که باید برای آن هم تدابیری اندیشیده شود.

خزانه‌دار جامعه هتلداران کشور با بیان اینکه پایان مهلت تسهیلات حمایتی و امهال اقساط و بدهی‌های مربوط به به قبوض انرژی‌ مانند آب و برق و گاز شهریور ماه از راه می‌رسد، گفت: همه این اقساط باید شهریور ماه توسط فعالان این صنعت پرداخت شود در حالی که هنوز گردشگری حال و روز خوبی ندارد.

طباطبایی تصریح کرد: آقای وزیر این میراثی است که برای شما در بخش گردشگری به جا مانده است و باید تمدید اولویت‌ها و مهلت‌های کرونایی ستاد کرونا را در دستور کار داشته باشید تا گردشگری بتواند به فعالیت اولیه خود ادامه دهد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …