توان ارزآوری سه میلیون دلاری مرکز ماهیان زینتی محلات

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: با افتتاح مرکز ماهیان زینتی محلات، سه میلیون دلار برای کشور ارزآوری می‌شود.

سید علی آقازاده سیزدهم بهمن‌ماه در جریان سفر به محلات در جمع خبرنگاران بیان کرد: در دومین روز از دهه فجر افتتاح طرح های عمرانی و اقتصادی این شهرستان آغاز شد.

وی گفت: در طول ایام دهه مبارک فجر ۲۹ پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان افتتاح و یک پروژه نیز کلنگ‌زنی می‌شود.

استاندار مرکزی با قدردانی از حضور خیرین محلاتی که همواره مشارکت بالایی در اجرای پروژه‌ها دارند، افزود: حدود ۵۰۰ متر بلوار روستای نخجیروان که به صورت کامل توسط خیر احداث شده بود به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی پروژه ۳۶ واحدی مسکن محرومین نیز آغاز شد که توسط کمیته امداد و خیر محلاتی و در راستای ساخت هزار واحد مسکن محرومین اجرایی شده و تاکنون عملیات احداث ۵۷۵ واحد آغاز شده، انجام می‌گیرد و باید کل پروژه تا پایان ۱۴۰۰ بهره‌برداری شود.

وی یکی از پروژه‌های توسعه ای و عمرانی شهرستان که می‌تواند چهره شهرستان را در تولید آبزیان و ماهیان زینتی دگرگون کند، پروژه مرکز ماهیان زینتی دانست و افزود: این مرکز می‌تواند سالانه تولید یک میلیون قطعه ماهی داشته باشد و ارزآوری سه میلیون دلاری را رقم بزند که توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

آقازاده با اشاره به افتتاح همزمان سه پروژه آبرسانی در شهرستان اظهار کرد: این پروژه‌ها شامل آبرسانی به سه هکتار گلخانه و آبرسانی دو روستاست و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم شاهد افتتاح پروژه‌های بزرگ در اقتصاد و عمران و آبادانی محلات باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …