تولید دارویی مؤثر بر نشانه‌های بیماری کرونا

محلول دارویی پالمیناویر براساس نتایج کارآزمایی بالینی، در کاهش مارکرهای التهابی بیماری کرونا مؤثر است.

به گزارش ایسنا، محلول دارویی پالمیناویر(Palminavir)، دستاورد جدید یکی از شرکت های وابسته به مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی تهران که با همکاری علمی یک شرکت دارویی دیگر به انجام رسیده است، پس از طی کردن مطالعات فارماکوگنوزی، پیش بالینی، کارآزمایی بالینی و اخذ پروانه از سازمان غذا و دارو، رونمایی شد.

داروی پالمیناویر براساس نتایج کارآزمایی بالینی که در بیمارستان گنجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول انجام شده، نشان داده است که در کاهش مارکرهای التهابی بیماری کرونا (LDH، WBC، ESR، CRP) بسیار مؤثر بوده است.

این دارو که با استفاده از محلول برگ نخل خرما، فرموله شده و به تولید انبوه رسیده است، هم اکنون در داروخانه‌های کشور عرضه می شود. پالمیناویر دارای ترکیبات مهم از دسته مواد پلی فنولیک و پلی ساکاریدی بوده و ایمنی آن برای انسان در آزمایشات پیش بالینی احراز شده است. همچنین کارآزمایی بالینی آن نشان داده است که به طور بسیار جالب توجه در کاهش مارکرهای التهابی کرونا مؤثر بوده و علاوه بر افزایش سطح PO2 خون، در کوتاه کردن مدت درمان بیماران سرپایی و کاهش زمان بیماران بستری تأثیر چشمگیری داشته است.

براساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بنابر اظهارات پزشکان معالج و بیماران، هیچ گونه عوارض جانبی یا تداخل دارویی قابل توجهی در اثر مصرف داروی پالمیناویر مشاهده نشده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …