جزئیات افتتاح پروژه‌های صنعت برق خوزستان به ارزش بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اشاره به افتتاح ۹ پروژه صنعت برق استان گفت: ارزش سرمایه‌گذاری پروژه‌هایی که در خوزستان افتتاح شده‌اند، یک هزار و ۱۰۸ میلیارد تومان بوده است.

محمود دشت‌بزرگ در مراسم افتتاح ۹ پروژه صنعت برق خوزستان که امروز در سی‌امین هفته از پویش هر هفته_ الف_ ب_ ایران و با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شدند، در خصوص این پروژه‌ها اظهار کرد: پنج نیروگاه مقیاس کوچک و تجدیدپذیر در خوزستان در شهرهای اهواز، اندیمشک، شوش و آغاجاری به ظرفیت ۶۱ مگاوات افتتاح شده است که شامل اولین نیروگاه مگاوات خورشیدی و اولین نیروگاه DG (تولید پراکنده برق) در خوزستان هستند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: چهار پروژه پست و خط انتقال و فوق توزیع نیز در این مراسم افتتاح شده که شامل ۲۸۰ مگاولت آمپر ظرفیت و ۱۶ کیلومتر مدار خط است.

میرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: این پروژه‎ها شامل نصب ترانس دوم پست ۴۰۰ کیلو ولت باغملک، افتتاح فاز اول پست‌های ۱۳۲ کیلو ولت شیبان و شهید منجزی در گتوند و ورود و خروج رامهرمز – باغملک در پست میداوود هستند. ارزش سرمایه‌گذاری پروژه‌هایی که در خوزستان افتتاح شده‌اند، یک هزار و ۱۰۸ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایسنا، آیین افتتاح این پروژه‌های شرکت برق منطقه ای خوزستان با حضور استاندار خوزستان، مدیرعامل شرکت توانیر و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در محل نیروگاه در شهرک صنعتی شماره ۲ اندیمشک برگزار شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …