جشنواره «شعر شاهنامه» فراخوان داد

فراخوان دومین دوره جشنواره «شعر شاهنامه» منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در فراخوان این جشنواره آمده است:  باشگاه شاهنامه‌پژوهان، باشگاه نقالان، انجمن شاهنامه‌پژوهی و شاهنامه‌خوانی دانشجویان ایران(اشا) و پویش فردوسی این جشنواره را با هدف پاسداشت شاهنامه و زبان پارسی، گسترش چکامه‌های در پیوند با شاهنامه، رویکرد ویژه به چکامه پارسی، گردآوری سروده‌های در پیوند با شاهنامه و سپاس ویژه از سرایندگانی که سال‌ها در سروده‌هایشان به فردوسی و شاهنامه پرداخته‌اند برگزار می‌شود. دبیر این جشنواره کورش جوادی است و جشنواره هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود.

در دومین جشنواره شعر شاهنامه از سه چکامه‌سرا که آثاری در پیوند با شاهنامه و زبان پارسی دارند تقدیر خواهد شد. 

موضوعات دومین جشنواره «شعر شاهنامه» عبارتند از:

ایران در آیینه شاهنامه
شاهنامه و داستان‌های آن
شخصیت‌های شاهنامه رستم، کیخسرو، سیاوش، سهراب، کاوه، فریدون و …
زنان شاهنامه
نقالی
زبان پارسی

شرایط شرکت در جشنواره:
– برای شرکت‌کنندگان چارچوب سنی وجود ندارد. شرکت‌کنندگان از سراسر دنیا، کشورهای پارسی‌زبان و جغرافیای فرهنگی ایران بزرگ می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.
– چارچوب سروده‌های ارسالی به جشنواره می‌تواند کلاسیک و آزاد باشد.
– شرکت‌کنندگان می‌توانند از یک تا پنج اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
– شرکت‌کنندگان آثار خود را به صورت تایپ‌شده در WORD ، به همراه شناسه خود شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شهر و شماره تماس به دبیرخانه  جشنواره به نشانی رایانامه زیر [email protected] ارسال کنند.
شرکت‌کنندگان همچنین می‌توانند سروده‌های خود را به صورت تایپ شده به همراه شناسه  خود شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شهر و شماره تماس به شماره تلگرام و یا واتس‌اپ ۰۹۳۸۶۲۷۸۶۰۷ ارسال کنند.
دبیرخانه جشنواره می‌تواند از سروده‌های ارسالی در رسانه‌های در پیوند با جشنواره و کتاب ویژه جشنواره بهره ببرد. و سروده‌های برگزیده دومین جشنواره «شعر شاهنامه» پس از داوری در کتابی به چاپ خواهد رسید.
به سه برگزیده اصلی از برگزیدگان هریک از سروده‌های کلاسیک و آزاد لوح سپاس و تندیس جشنواره پیشکش خواهد شد.

مهلت ارسال آثار تا ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۹ خواهد بود. همچنین اعلام نتایج و داوری جشنواره پایان مهرماه خواهد بود و مراسم پایانی جشنواره و تقدیر از برگزیدگان در نیمه دوم آبان‌ماه به شکل برخط (آنلاین و مجازی) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …