حشمتی مهذب: آمادگی اختصاص شعبه ویژه برای گردشگری را داریم

ِرییس کل دادگستری تهران با بیان اینکه در حوزه گردشگری آمادگی داریم که شعبه ویژه اختصاصی دایر کنیم، گفت: همه ما باید در مقابل گردشگری و گردشگران زانو بزنیم چون مدیون آنها و حوزه گردشگری هستیم.

به گزارش ایسنا، محمدجواد حشمتی مهذب در آیین گشایش شعبه ۲۶۳۴ شورای حل اختلاف انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی، اظهار کرد: انقلاب ما معجزه قرن بود و یکی از شعارهای ما در زمان انقلاب نه شرقی، نه غربی بود که منحصر ر به فرد بودن انقلاب ما را نشان می‌داد.

وی افزود: شوراهای حل اختلاف یکی از برکات انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و یک ثمره قابل توجه و پررنگ انقلاب اسلامی است. 

رییس کل دادگستری استان تهران افزود: در استان تهران از موقعیت خوبی از نظر وسعت و گسترش شوراهای حل اختلاف برخورداریم که قابل تقدیر است.

رییس کل دادگستری استان تهران بیان کرد: باید در حوزه‌های مختلف کارها را به خود مردم بسپاریم. استحضار دارید که شورای حل اختلاف هزینه حداقلی دارد و دسترسی‌های مردم به آن سهل و آسان است. همچنین تشریفات آیین دادرسی مدنی را ندارد و کار اصلی آن صلح و سازش است. 

وی افزود: وظیفه داریم که شوراهای حل اختلاف را گسترش دهیم و از ظرفیت‌های مردمی در بخش‌های مختلف استفاده کنیم.

حشمتی مهذب بیان کرد: گردشگری یکی از بخش‌هایی است که وسعت فوق‌العاده‌ای دارد. ما در حوزه گردشگری به شوراهای حل اختلاف نیاز داریم و می‌طلبد که این حوزه را وسعت دهیم البته زمینه خوبی نیز در این خصوص وجود دارد. ما متعهد به خود و جامعه و مردم هستیم و تعهد داده‌ایم که این کار را انجام دهیم.

وی افزود: در حوزه گردشگری هم آمادگی داریم که شعبه ویژه اختصاصی دایر شود.

رییس کل دادگستری تهران تصریح کرد: همه ما باید در مقابل گردشگری و گردشگران زانو بزنیم چون ما مدیون گردشگران و حوزه گردشگری هستیم، باید کمر خم کنیم و این حوزه را گسترش دهیم. طرفیت‌های فوق‌العاده‌ای داریم که خیلی از آنها پنهان است و در حوزه گردشگری می‌توان این ظرفیت را یافت.

رییس کل دادگستری تهران در رابطه با اختصاص حوزه مجتمع شورای حل اختلاف نیز گفت: به کمک دوستان این حوزه شعب مختلف شورای تخصصی را مستقر خواهیم کرد.

حشمتی تصریح کرد: بحث دیگر قانون است که در کشور ما مهجور است و باید به آن احترام بگذاریم و توجه کنیم. قانون باید مقدس و محترم باشد و باید عملاً به آن توجه کنیم اما متأسفانه خیلی از گرفتاری‌های ما به دلیل عدم توجه به قانون است. چون در سایه اجرای قانون است که می‌توانیم در دنیا در حوزه گردشگری حرف داشته باشیم. حقوق مردم باید پاس داشته شود چون سرمایه اصلی مد مردم هستند.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم احکام اعضای این شعبه شورای حل اختلاف توسط رییس کل دادگستری استان تهران به آنها اهدا شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …