خانه ویران شاعر قجری یزد آباد می‌شود

ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی یزد اعلام کرد: بخش قابل توجهی از خانه تاریخی شاعر عهد قاجار یزد که در سنوات گذشته توسط شهرداری تخریب و به عنوان پارکینگ مورد استفاده قرار گرفته بود، دوباره ساخته می‎شود.

«سیدمصطفی فاطمی» در جریان بازدید روز گذشته «محمدعلی طالبی» استاندار یزد از خانه ویران شاعر یزدی اظهار کرد: بخش قابل توجهی از این خانه تاریخی که در سنوات گذشته توسط شهرداری تخریب و به عنوان پارکینگ مورد استفاده قرار گرفته بود، دوباره ساخته می‎شود.

وی با بیان این که خانه تاریخی «سیّد ابراهیم افصح الملک یزدی» شاعر عهد قاجار یکی از میراث ارزشمند یزد محسوب می‎شود، گفت: یزد در حوزه گردشگری ادبی از جایگاه قابل توجه و از ظرفیت بسیار ارزشمندی برخوردار است و می‌توان با برنامه‌ریزی در این حوزه صنعت گردشگری را توسعه داد.

مدیر کل میراث فرهنگی یزد از نقش گردشگری ادبی در توسعه فرهنگ و ادب خبر داد و گفت: نه تنها توسعه فرهنگی و ادبی از مهمترین اهداف توسعه این نوع گردشگری است بلکه حفظ بافت تاریخی یزد یکی از رویکردهای مهم دیگری است که اداره کل میراث فرهنگی یزد با پرداختن به مشاهیر و توجه به خانه‌هایی تاریخی آنها بافت تاریخی را حفظ می‌کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …