دردهای اقتصادی مردم را درک می کنیم، ولی مجبوریم شرایط را عوض کنیم

ایسنا/قم معاون استاندار قم بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر در زمینه فعالیت در عرصه طرح های مرتبط به مقابله با کرونا در استان تاکید کرد.

بیژن سلیمان پور امروز در جلسه ستاد اطلاع رسانی کرونا در استانداری قم با اشاره به طرح های موجود در زمینه مهار کرونا در استان قم گفت: فعالیت های مرتبط به ساماندهی امور با ابزارهایی چون پایش و تحقیقات میدانی در خصوص نوع و معیارهای مختلف اندازه گیری فراگیری و همچنین راه های مقابله عملی با انتشار ویروس در حال انجام است.

وی افزود: در این زمینه دستگاه های مختلف استان قم پا به پای هم در اجرای این طرح ها هم افزایی و فعالیت دارند. در روزهای اخیر شاهد سکون شیوع بیماری در قم و حتی شیب ملایم شیوع هستیم ولی با توجه به اینکه در ماه های آینده شیوع خطرناک تری خواهیم داشت قطعا نباید این آمار را خوب بدانیم.

وی با اشاره به فعالیت دانشگاه علوم پزشکی در استان گفت: یکی از مهمترین کارهای این دانشگاه ارایه داده های پایه در سطوح مختلف علمی و درمانی و نوع فراگیری و.. است که می تواند در ارایه تصمیمات هرچه بهتر کمک کننده باشد.

معاون استاندار قم بیان کرد: ساده انگاری بلای جان مردم شده است. اینکه تصور کنیم شیوع کرونا در حال پایان است قطعا بزرگترین اشتباه است زیرا در دو ماه آینده این بحران شدیدتر خواهد شد زیرا ویروس های دیگر جای خود را به کرونا نمی دهند و در سر جای خود هستند و مردم را مبتلا می کنند. سال گذشته در همین مدت خانه ای در کشور نبود که یکی از اعضای آن درگیر آنفلوآنزا نشده باشد. امسال این وضعیت را باید به کرونا اضافه کرد.

سلیمان پور بیان کرد: طرح جدید دولت برای مهار کرونا در استان قم اجرا خواهد شد و شاید با طرح های پیشین نیز در روزهای ابتدایی تلاقی هایی در بین مردم و حتی اداری ها در روزهای اول ایجاد شود ولی همه مسئولان باید خود را برای اجرای کامل و دقیق این طرح آماده کنند.

وی گفت: یکی از مهمترین و حکیمانه ترین تعابیر در خصوص این بیماری از سوی مقام معظم رهبری بیان شدکه ایشان فرمودند زمانی که یک هواپیما با 300 نفر سقوط می کند فضای عجیبی در سطح کشور ایجاد می شود ولی وقتی روزانه بیش از این تعداد مردم به دلیل کرونا از دنیا می روند آنگونه که باید شاید خود برای دور شدن از این شرایط مهیا نمی کنیم. این مساله نیازمند تبلیغات دقیق تر و جذاب تر دارد که مردم با عمق جان خود خطر شیوع بیماری را درک کنند.

وی اظهارکرد:مردم باید بدانند ما هم از آنها هستیم و درد آنها را درک می کنیم. متاسفانه دشمنان این همه تلاش مسئولان نظام برای حل مشکلات، آن هم در سخت ترین شرایط تحریمی را با سیاه نمایی به شکل دیگری جلوه می دهند ولی ما همه مشکلات مردم را درک می کنیم و در کنار آنها هستیم و تلاش داریم که مشکلات را حل کنیم.

وی در پایان از صنعتگران قم برای همراهی جالب توجه در رعایت اصول ایمنی در مقابله کرونا در واحدهای صنعتی تشکر کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …