در تأمین و عرضه پوشک بچه مشکلی نداریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با اعضای انجمن تولیدکنندگان تیشو (محصولات سلولزی و بهداشتی)، خواستار تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری مسائل مرتبط با این حوزه شد و گفت: در تأمین و عرضه پوشک بچه مشکلی نداریم.

به گزارش ایسنا، علیرضا رزم‌ حسینی اظهار کرد: در این کمیته از نظر نخبگان، تشکل‌ها و بخش خصوصی برای ارائه راه حل های تخصصی در خصوص مسائل و مشکلات حوزه محصولات سلولزی و بهداشتی و تیشو استفاده شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه تصمیمات گرفته شده در وزارت صمت همواره با نظر بخش خصوصی و تشکل‌ها بوده است، تصریح کرد: تصمیمات اخیر در خصوص سیاست‌های جدید صادراتی که سبب گشایش های خوبی در حوزه تامین اقلام مورد نیاز مردم و مواد اولیه کارخانجات شده است، نیز بر همین منوال با نظر موافق بخش خصوصی بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تأمین مواد اولیه کارخانجات تیشو(محصولات سلولزی و بهداشتی)، بیان کرد: تولید کنندگان تیشو، محصولات سلولزی و بهداشتی می توانند تامین مواد اولیه خود را با استفاده از ابلاغیه‌های جدید صادراتی اعم از طریق ارز اشخاص یا واردات در مقابل صادرات انجام دهند و در کنار این‌ها از خطوط اعتباری با شرکت‌های تامین کننده خارجی نیز می‌توانید برای تامین مواد اولیه خود استفاده کنند.

در تأمین و عرضه پوشک بچه مشکلی نداریم

رزم حسینی در ادامه با اعلام اینکه در زمینه تولید و عرضه پوشک بچه مشکلی در کشور نداریم، گفت: بنابر آمار اعضای انجمن؛ تولید و عرضه پوشک بچه به خوبی در حال انجام می باشد و مردم نباید در این زمینه نگرانی داشته باشند.

وی همچنین با تأکید بر مصلحت تأمین و فراوانی کالا بر رونق تولید، اضافه کرد: تصمیمات در حوزه رونق تولید برای بهره مندی عموم مردم باید شجاعانه گرفته شود و خوشبختانه با اتخاذ این رویه کمبود کالا در کشور نداریم، اگر چه ممکن است به خاطر تغییر برخی متغیرهای اقتصادی گرانی‌های وجود داشته باشد.

وی تولید ثروت و کارآفرینی را مقدس و مورد تکریم دانست و اظهار کرد: مسئولان نظام همواره بر این موضوع تاکید داشتند و مقام معظم رهبری، تولیدکنندگان و کارآفرینان را «عابدین» نامیدند که بر همین اساس وزارت صمت حمایت از تولید را وظیفه جدی و محوری خود می داند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …