در صبحانه‌خوری ضرغامی چه گذشت؟

در نخستین صبحانه‌خوری عزت‌الله ضرغامی در کسوت وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اهالی گردشگری، درباره واکسیناسیون مشاغل گردشگری در اولویت و پیگیری جریمه‌های بسته حمایتی کرونا، قول و قراری گذاشته شد.

به گزارش ایسنا، ضرغامی که از روز پنجشنبه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را تحویل گرفته، اولین قرار صبحانه خود را با رییس جامعه هتلداران گذاشت و درباره آن توئیت کرد: «امروز آخرین صبحانه کاری‌ام در پاستور با آقای جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتلداران کشور بود. جلساتم را با تشکل‌های صنفی، مردم‌نهاد، فعالان و بازیگران اصلی حوزه مأموریتی وزارتخانه آغاز کرده‌ام. اطلاعات و تحلیل‌های آنان دست اول و میدانی است.»

جمشید حمزه‌زاده ـ رییس جامعه هتلداران ایران ـ نیز این دیدار را مثبت ارزیابی کرد و به ایسنا گفت: جسله طولانی‌ای بود، آقای ضرغامی بیشتر از دو ساعت وقت گذاشت و درباره مشکلات صنعت گردشگری به‌ویژه آُسیب‌های کرونا گفت‌وگو شد. پیشنهاد شد در تدوین، تنظیم، بازنگری و اجرای برنامه‌های فوری همچون برنامه هفتم توسعه، برنامه ملی گردشگری، سند راهبردی و توسعه گردشگری همکاری بیشتری بین بخش خصوصی و دولت صورت گیرد.

او افزود: آقای ضرغامی در این نشست، درباره تقویت بخش خصوصی و تشکل‌ها و تفویض اختیارات به این بخش، علاقه‌مندی نشان داد که باید برای آن راه حل پیدا کرد. همچنین پیشنهاد کرد هتلداران ایران با هتل‌های زنجیره‌ای در خارج از کشور برای تبادل بیشتر ارتباط برقرار کنند. تاکید جدی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساخت هتل است، به نظر آمد که اصلا اعتقادی به ورود دولت به هتل‌سازی ندارد و لازمه آن را تعریف بسته‌های حمایتی سرمایه‌گذاری دانست.

رییس هیأت مدیره جامعه هتلداران ایران با اشاره به مطالبات و پیشنهاداتی که در این دیدار مطرح کرده است، اظهار کرد: پیگیری واکسیناسیون مشاغل گردشگری در اولویت از جمله مطالبه‌های جدی‌ای بود که از آقای ضرغامی درخواست پیگیری کردم. مالیات بر تاسیات گردشگری که قرار بود در دوران کرونا امهال شود، اما نه تنها امهال نشد که ۱۰ درصد هم جریمه مشمول آن شده است و همچنین، بیمه سهم کارفرما که مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا باید امهال می‌شد، اما اکنون با دو درصد جریمه، دریافت می‌شود و مصوبه امهال آن هم اجرا نشده است، در جلسه صبحانه با آقای ضرغامی مطرح و قرار شد پیگیری‌های لازم در این‌باره انجام شود. اتفاقا یکی از دغدغه‌های آقای ضرغامی بسته حمایتی کرونا است.

عزت‌الله ضرغامی که بر تقویت اقتصاد گردشگری در برنامه‌های خود تاکید مکرر داشته، دیدارهای خود را با فعالان گردشگری آغاز کرده است که مشورت با اولویتِ بخش خصوصی، برخلاف سنت رؤسای پیشین، اقدام مثبت او ارزیابی شده است، در عین حال که تاکیدهای مکرر ضرغامی بر درآمدزایی از گردشگری و نگاه کمّی به میراث فرهنگی و صنایع دستی، واکنش‌ها و نگرانی‌هایی را از سوی فعالان این حوزه به دنبال داشته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …