دستگاه بازیافت پسماندهای خانگی و صنعتی تجاری‌سازی شد

یک شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز در راستای بازیافت پسماندهای ‌تر و حفظ محیط زیست موفق شد محصولات خود را به حد قابل توجهی تولید و جهت فروش به سراسر کشور ارسال کند.

به گزارش ایسنا، مهندس عباس علیزاده، مدیرعامل این شرکت فناور عضو پارک علم و فناوری البرز با اعلام این خبر گفت: ثبت اختراع دستگاه کمپوستر در راستای بازیافت پسماندهای تر فعالیت خود را در ایران از سال ۱۳۹۴ آغاز کرده است.

علیزاده افزود: شرکت ما در زمینه طراحی و نصب سیستم‌های نوین در ایستگاه‌های بازیافت زباله و همچنین تولید و پشتیبانی از دستگاه‌های کمپوستر در ابعاد خانگی تا صنعتی جهت نصب در مبدا تولید پسماند فعالیت می‌کند.

وی درباره تاییدیه این دستگاه توسط مراجع علمی و بهداشتی نیز افزود: دستگاه بیو کمپوستر قابلیت نصب در آشپزخانه‌های منازل مسکونی و صنعتی را دارد؛ این دستگاه‌ها دارای تاییدیه عملکرد زیست محیطی از اداره کل محیط زیست استان تهران، دارای تاییدیه کودی از موسسه تحقیقات خاک و آب، تاییدیه فناوری سبز دانشگاه تهران است. همچنین این دستگاه‌ها در حال حاضر فقط توسط شرکت ما تولید می‌شوند که نسبت به نمونه خارجی هم از لحاظ عملکرد و هم مصرف برق و همچنین قیمت قابل مقایسه نیست. این دستگاه از قسمت‌های بیولوژیکی، مکانیکی، حرارتی، تهویه‌ای، حسگری و بوگیر تشکیل شده است.

وی افزود: هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، رستوران‌ها و سفره خانه‌ها، منازل و مجتمع‌های مسکونی، پادگان‌ها، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها، کارخانه‌های صنایع غذایی، بیمارستان‌ها، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها می‌توانند از این دستگاه‌ها در اندازه‌های مورد نیاز خریداری و استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی، این دستگاه هم اکنون به تولید انبوه رسیده و به بخش‌های مختلف سفارش دهنده در سراسر کشور ارسال می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …