دعوت از ایده‌سازان برای رفع چالش‌های صنایع معدنی

جذب سرمایه برای تبدیل ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه به طرح‌های شکوفا و تجاری‌سازی شده از جمله راهبردهای معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است. بر این اساس فراخوانی برای رفع نیازها و چالش‌های معدن‌کاری کشور و ایجاد صنایع جدید دانش‌بنیان منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در راستای کمک به توسعه بازار شرکت‌های دارای محصول کاربردی در بخش معدن و صنایع معدنی، فراخوانی برای برگزاری رویدادی در زمینه رفع نیازها و چالش‌های معدن‌کاری کشور و ایجاد صنایع جدید دانش‌بنیان از سوی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری منتشر شد.

در این رویداد، شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور دارای ایده و طرح‌های فناورانه مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی برای رفع نیازها و چالش‌های معدن‌کاری کشور و ایجاد صنایع جدید دانش‌بنیان دعوت به همکاری شده‌اند. حمایت از افراد درای ایده و طرح نوآورانه برای حل مسائل و رفع نیازهای فناورانه شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان از اهداف برگزاری این رویداد است.

شبکه فن بازار معاونت علمی، ستاد توسعه فناوری‌های، فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی، صندوق نوآوری و شکوفایی و بنیاد ملی نخبگان از جمله نهادهای همکار در این طرح هستند.

کاربردهای نوین مواد معدنی، بازگانی و لجستیک مواد معدنی، تولید مواد و تجهیزات پیشرفته صنایع معدنی و ایده‌های ارزش‌آفرین در استحصال عناصر نادر خاکی، تولید زغال‌سنگ، آهن، مس، طلا و منگنز، صنایع فلزی و پایین دستی از محورهای این رویداد تعریف شده است.

بر اساس اعلام معاونت علمی، علاوه بر آن سرفصل‌هایی مانند بهینه‌سازی خطوط فرآوری و تولید مواد معدنی، بازیافت باطله‌ها و پسماند معادن و صنایع معدنی و افزایش راندمان ماشین آلات و تجهیزات معدنی نیز از جمله زمینه‌هایی با قابلیت جذب سرمایه و سرمایه‌گذار هستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …