راه اندازی تلویزیون اینترنتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران از راه اندازی تلویزیون اینترنتی در این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشجویان سایر دانشگاه های کشور نیز می توانند به برنامه های این تلویزیون اینترنتی دسترسی داشته باشند.

دکتر محمد حسین پور غریب در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب تاکید کرد: تلویزیون اینترنتی (صوتی و تصویری) این دانشگاه با کمک دانشجویان و مشارکت دانشگاه اداره می شود و دانشجویان، اساتید و حتی کارمندان می توانند به صورت رایگان به برنامه های آن دسترسی پیدا کنند.

وی ادامه داد: برنامه های تلویزیون اینترنتی دانشجویان دانشگاه تهران صرفا مخصوص دوره کرونا  نیست بلکه قصد داریم بعد از اتمام این ویروس نیز ادامه یابد.

پور غریب در ادمه در خصوص وضعیت خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تهران در شرایط کرونایی، با اشاره به اسکان ۵۰ درصد از دانشجویان در خوابگاه های دانشگاه، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۵۰ نفر از دانشجویان رشته‌های بالینی دوره اینترنی، رزیدنت و دستیاری به دلیل ارائه خدمات درمانی در دانشگاه‌های بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی با رعایت موارد بهداشتی ساکن خوابگاه هستند، اما سایر دانشجویان با تعطیلی آموزش حضوری دانشگاه، خوابگاه را تخلیه کرده اند.

وی در ادامه تاکید کرد: حدود ۳۰۰۰ ظرفیت خوابگاهی در دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد که در حال حاضر ۱۵۰۰ نفر از دانشجویان به دلیل ارائه خدمات درمانی در این مراکز اسکان دارند و ظرفیت اسکان به دلیل محدودیت های فعلی کاهش نیافته است.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد: دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی تهران از طریق آموزش مجازی برنامه آموزشی خود را پیگیری می‌کنند و تا زمان اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر آغاز آموزش حضوری، روند آموزش مجازی دانشگاه ادامه خواهد یافت.

وی در پایان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران فرایند ضدعفونی کردن خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه را بعد از خروج دانشجویان انجام داده و در حال حاضر تمامی خوابگاه‌های دانشگاه گندزدایی شده‌اند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …