روایتی متفاوت از تهران و قصه‌هایش برای روزهای کرونا و قرنطینه

«دومین فصل از قصه‌های تهران، با بداهه گردی در تهران و بیان داستان‌های متفاوت از تهران، کوچه به کوچه تا پایان سال روایت می‌شود.»

طراح و سردبیر «قصه‌های تهران» در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به متوقف شدن تهران‌گردی و گردشگری نسبت به گذشته و به واسطه شیوع ویروس کرونا، بیان کرد: در این شرایط، پیشنهادی مطرح شد تا با کمک اهالی هنر و گردشگری، این موضوعات را در این روزها همچنان زنده نگه داریم، بنابراین این اقدام را از هفته تهران و با حمایت منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد آغاز کردیم.

رضا دبیری نژاد با اشاره به تولید محتوای مناسب در فضای مجازی و انجام برنامه‌ریزی‌ها برای ساخت یک مجله فرهنگی گردشگری در فضای مجازی اظهار کرد: فصل اول این مجله در هفته تهران و هفته گردشگری به مدت هشت روز و به صورت پیوسته انجام شد که آن زمان نیز با مشارکت صفحه‌های متعدد مانند موزه‌ها و تهران‌گردها در فضای اینستاگرام به صورت مشترک انجام می‌شد.

وی برنامه‌ریزی انجام شده برای اجرای فصل دوم «قصه‌های تهران» را با همان موضوع و تا پایان سال دانست و ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا هفته‌ای یک برنامه به صورت پیوسته و تا پایان سال با موضوعات تاریخی و فرهنگی پوشش دهیم.

به گفته‌ی وی در بخش «بداهه‌گردی در تهران»، به نقاطی سر زده می‌شود که به جاهایی برویم که کمتر مردم امکان دسترسی و بازدید دارند و حتی در اختیار برخی نهادها یا مالکان خصوصی است. همچنین در بخش «شهر تماشا» آثار سینمایی بازخوانی می‌شوند.

او با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای یک بخش مخصوص کودکان توضیح داد: قصه‌های تهران به زبان کودکان و با کمک بچه‌ها و متخصصان گردشگری کوچک به عنوان کوچه به کوچه اجرا می‌شود، چون قصد داریم همه‌ی اعضای خانواده را در اجرای این برنامه پوشش دهیم.

وی با اشاره به اجرای «شهر فرنگ» و «خیمه‌شب بازی» در این برنامه که به صورت زنده از اینستاگرام پخش می‌شود، ادامه داد: در بخش «آن چه که گذشت» نیز به برخی از رویدادها و رجال تاریخی تهران می‌پردازیم و روایت آن‌ها بیان می‌شود. همچنین در بخش «چهارسوق» باورها، رسوم و فرهنگِ مردمی تهران با حضور متخصصان مختلف فرهنگی مرور می‌شود.

در نخستین بخش از فصل دوم «قصه‌های تهران»؛ بداهه گردی در خانه مستوفی انجام می‌شود. چارسوق تهران سراغ سفرنامه خوانی رفته و شهرتماشا گذری دارد به اجراهای مرحوم مرتضی احمدی. همچنین آنچه گذشت روایتی از دارالفنون را بیان می‌کند و کوچه به کوچه داستانِ خروس قندی را برای کودکان می‌خواند. این قصه‌ها پنج شنبه چهارم دی به صورت زنده از صفحه «TEHRANSTORIES.PRP»  و در ساعت ۲۰ اجرا می‌شوند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …