شارژ پهپادها و خودروهای الکتریکی توسط چراغ راهنمایی

اخیرا در سئول محققان در حال طراحی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی هوشمندی هستند که این چراغ‌ها قادر به شارژ کردن خودروهای الکتریکی و پهپادها خواهند بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، نسخه کوچک‌تر و کاربردی‌تری از تیر برق به زودی و در آینده‌ای نزدیک در سراسر شهرهای هوشمند وجود خواهند داشت. از جمله کشورهایی که از این فناوری استقبال کرده‌اند مسئولان کلان‌شهر سئول (SMG) هستند. آنها سال گذشته اعلام کردند که قصد دارند “تیرهای هوشمند”(S-Poles) جدیدی را نصب کنند که این تیرهای هوشمند چندکاره خواهند بود و به عنوان چراغ‌های خیابان، چراغ راهنمایی، حسگرهای محیطی، شارژر گوشی‌های هوشمند، نقاط دسترسی به وای-فای، سامانه نظارت تصویری و موارد دیگر عمل خواهد کرد.

بنابر گزارش سیتیز تودی، تاکنون ۲۶ تیر هوشمند در شش ناحیه مختلف شهر سئول کشور کره جنوبی نصب شده است که عملکرد هر یک از این تیرهای هوشمند مختلف است و بر اساس نیاز آن ناحیه تنظیم شده است.

مسئولان کلان شهر سئول اخیرا در حال آزمایش نسخه‌ای از سیستم تیر هوشمند هستند که قادر به شارژ پهپاد و وسایل نقلیه الکتریکی و همچنین محاسبه صدای قدم‌های/گام‌های عابران پیاده همان نزدیکی است. در این پروژه که هم اکنون در مرحله برنامه‌ریزی است از پهپادها برای رصد حوادث احتمالی و تهیه اطلاعات مورد نیاز تیم‌های نجات اضطراری استفاده می‌شود.

تیرهای هوشمند جدید که هم اکنون در حال طراحی و توسعه آن هستند اساساً کارهای زیادی را انجام خواهند داد. “لی ون موک”(Lee Won-Mok) ، مدیرکل سیاست شهر هوشمند در دولت کلانشهر سئول در گفتگو با سیتیز تودی گفت: امیدواریم این تیرهای هوشمند مناظر شهری را بهبود ببخشند و ایمنی، رفاه و راحتی شهروندان ساکن سئول را افزایش دهند. آنها همچنین به عنوان ایستگاه‌های شارژ هواپیماهای بدون سرنشین و وسایل نقلیه الکتریکی عمل خواهند کرد که با این کار شهر را یک گام به تبدیل شدن به شهر هوشمند نزدیک می‌سازند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …