شهر مهاجران از نظر شاخص های کیفیت زندگی ممتاز است

ایسنا/مرکزی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شهر مهاجران از نظر شاخص های کیفیت زندگی در بین شهرهای کشور ممتاز است.

طاهرخانی ۲۴ دیماه در جریان سفر یک روزه خود به استان مرکزی و در حاشیه آیین کلنگ زنی پروژه ۵۰۰ واحدی اقدام ملی در شهر مهاجران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امیرکبیر جزو شهرهای تازه تاسیس کشور است، بیان کرد: امروز پروژه های متعددی که به ارتقای کیفیت زندگی در این شهر کمک می کند، همچون مجموعه ورزشی، استخر، آتش نشانی افتتاح شد و پروژه های استراتژیک نیز کلنگ زنی شد.

وی با بیان اینکه زیرگذر و دسترسی این شهر و تصفیه خانه فاضلاب شهر مورد بهره برداری شد و افزود: ارزیابی فعلی از وضعیت این شهر این نوید را می دهد که می توان شاخص های سکونت و خدمات شهری را در شهر جدید امیرکبیر بالا برد.

طاهرخانی تصریح کرد: ظرفیت گسترده ای برای سکونت در نظر گرفته شده و امیدواریم که شهر امیرکبیر ظرفیت خوبی برای جبران کمبودهای سکونتی و تامین مسکن شهر اراک و تعادل بخشی به بازار مسکن در این کلانشهر باشد.

وی درخصوص وضعیت شهر مهاجران اظهار کرد: شهر مهاجران از لحاظ شاخص های کیفیت زندگی، سرانه فضای سبز، دسترسی، فضای فرهنگی، آموزشی و درمانی و … در بین شهرهای کل کشور ویژگی های ممتازی دارد و علاوه بر اجرای طرح اقدام ملی مسکن در مهاجران، ظرفیت جدیدی در این شهر برای ثبت نام های آتی مدنظر است تا عرضه مسکن، در این منطقه مستمرا انجام گیرد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور با اشاره به اینکه پرونده مسکن مهر در استان مرکزی بسته شده، گفت: در ۱۸ شهر جدید کشور فقط چند شهر هنوز با این پروژه درگیرند که به زودی به اتمام می رسد.

به گزارش ایسنا، استاندار مرکزی در حاشیه این آیین بیان کرد: در راستای اجرا و استمرار طرح اقدام ملی مسکن در استان مرکزی، ۵۰۰ واحد در دو شهر جدید امیرکبیر و مهاجران کلنگ زنی شد و امیدواریم تا کمتر از یک سال آینده این واحدها تقدیم ۵۰۰ نفر از متقاضیان مسکن شود.

سید علی آقازاده با بیان اینکه در حال حاضر پروانه ساخت برای این ۵۰۰ واحد صادر شده است، افزود: پیمانکار پروژه انتخاب شده و از هفته آینده عملیات اجرایی آغاز می شود.

وی اظهار کرد: همزمان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در استان مرکزی در شهر مهاجران از آماده سازی ۶ هکتار زمین در فاز دو توسعه این شهر که امکان ساخت حدود ۶۸۰۰ واحد مسکونی(ویلایی و آپارتمانی) با لحاظ همه زیرساخت های و سرانه ها خدماتی فراهم می کند، بازدید شد و به نظر می رسد تا ۲۰ ماه آینده کار تمام می شود و پیمانکار نیز مشغول به کار است.

به گزارش ایسنا، در جریان سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی، زیرگذر دسترسی به شهر امیرکبیر، مجموعه فاضلاب افتتاح و ساخت ۲۰۰ واحد مسکن طرح اقدام ملی در شهر امیرکبیر و ۳۰۰ واحد در شهر مهاجران آغاز شد،  همچنین افتتاح دو پروژه استخر و آتش نشانی شهر امیرکبیر به انجام رسید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …