طرح‌های فناورانه حوزه اکتشاف و شناسایی معدن به مجلس ارائه شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه فناوری‌های نوین در رویداد دوشنبه‌های استارتاپی در صندوق نوآوری و شکوفایی پیشنهاد کرد که این طرح‌ها برای بهره‌برداری در حوزه معدن به این کمیسیون ارائه شود.

به گزارش ایسنا، الله‌وردی دهقانی امروز در پانزدهمین رویداد جذب سرمایه گذاری دوشنبه‌های استارتاپی در حوزه معدن که به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ایران را جزو ۱۰ کشور معدنی دنیا معرفی کرد و افزود: این در حالی است که متاسفانه ایران در زمینه تولید، اکتشاف و استفاده از مواد معدنی جزو ۱۰ کشور دنیا نیست؛ چرا که استخراج و شناسایی معادن در کشور با روش‌های مناسبی انجام نمی‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت انجام اسکنی از کل معادن کشور، ادامه داد: استخراج و بهره‌برداری از مواد معدنی به روش‌های سنتی است که این امر مشکلاتی را ایجاد می‌کند، علاوه بر آن قوانین دست و پا گیری در این حوزه وجود دارد که ما درصدد اصلاح این قوانین هستیم.

دهقانی با بیان اینکه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اقدام به بازنگری و اصلاح این قوانین کردیم، یادآور شد: معادن متوسط به بالا معمولا در مناطق محروم قرار دارند، از این رو تلاش داریم که صنایع پایین دستی معادن به افرادی که اهلیت فنی و مالی دارند، واگذار شود تا از این طریق منجر به توانمندسازی نیروی انسانی و شکوفا شدن معادن شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: علاوه بر آن نسبت به شفاف سازی فعالیت‌های سازمان‌های مرتبط با حوزه معدن اقدام خواهد شد تا فعالیت معدنکاران تسهیل شود.

دهقانی با اشاره به ارائه طرح‌های فناورانه در رویداد دوشنبه‌های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی خاطر نشان کرد: پیشنهاد می‌شود تا این طرح‌های نوآورانه در حوزه معدن در این کمیسیون ارائه شود تا ما با نشست‌هایی که با فعالان و انجمن معدن کشور برگزار می‌کنیم، این طرح‌ها را ارائه دهیم تا از این فناوری‌های به‌روز در این حوزه بهره برداری شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …