عسگری: تولید کنندگان محصولات کشاورزی و دامی با مشکل مواجه هستند

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت که تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزی و دامی با مشکل مواجه هستند.

به گزارش ایسنا، محمدجواد عسگری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس، گفت: دولت سیزدهم در مسیر استقرار و خدمتگزاری قرار گرفته و رضایت مردم در این راستا برای مجلس از درجه بالای اهمیت برخوردار است.

وی افزود: بخشی از مردم ایران، کشاورزان، باغداران و دامداران متحمل خسارات فراوانی شده اند و کشور هم از این رهگذر خسارت دیده است. متاسفانه جریان زندگی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزی و دامی با اخلال مواجه شده و رانت و بی انضباطی حاکم شده که اهتمام جدی برای علاج آن باید به عمل بیاید.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس با اشاره به انباشت نهاده های دامی در برخی بندرها، گفت: باید تاسف خورد که خزانه ژنتیک دام های مولد در سایه بی مبالاتی و بی برنامگی از بین برود. جایگزینی آنها حداقل ۱۰ سال طول می کشد و دستگاه های نظارتی باید ورود کنند. متاسفانه قسمت عمده نهاده های دامی دچار مشکل شده و از بین رفته است.

عسگری در ادامه خواستار اجرای نظام رتبه بندی معلمان و توجه به وضع بازنشستگان شد و گفت: کشاورزان خسارت دیده از سرمازدگی نیز چشم به راه پرداخت خسارت هایشان هستند و لازم است دولت در پرداخت خسارت تسریع کند.

وی در پایان ضمن تشکر از زحمات مدافعین سلامت و تاکید بر تولید واکسن داخلی خواستار توجه وزارت بهداشت به واکسیناسیون گروه های مختلف برای بازگشت آرامش و سلامتی به جامعه شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …