فراخوان جایزه «کتاب ماه و سال کودک و نوجوان»

فراخوان جایزه‌ «کتاب ماه و سال کودک و نوجوان» در بهار ١۴٠٠ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، دبیرخانه این جایزه از تمامی ناشران، مولفان، مترجمان، تصویرگران و شاعران فارسی‌زبان در ایران و دیگر کشورها دعوت کرده است تا آثار خود را برای داوری در این رویداد در اختیار کانون قرار دهند.

بر این اساس، تنها کتاب‌هایی می‌تواند در این داوری مورد ارزیابی قرار بگیرد که برای نخستین‌بار در سال‌های ۱۳۹۹ و یا ۱۴۰۰ منتشر و برای نخستین‌بار در جایزه‌ کتاب ماه و سال شرکت داده شده باشد.

صاحبان این آثار تا روز ۲۵ خرداد سال ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند تا برگزیدگان جایزه در تابستان امسال معرفی شوند.

دبیرخانه این جایزه، آثار ارسالی را در ۴ بخش اصلی «خواندنی‌های حوزه‌ داستان» شامل تألیف، ترجمه (مشمول قانون کپی‌رایت)، بازآفرینی، ادبیات نمایشی و فیلم‌نامه‌های چاپ‌شده، «خواندنی‌های حوزه‌ شعر» شامل تألیف، قصه‌های منظوم و ترجمه (مشمول قانون کپی‌رایت)، «تصویرگری» و «خلاقیت» مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

همچنین سه جایزه ویژه «فرصت طلایی» برای آثار منتشرنشده نوقلمان بالای ۱۸ سال یا پیشکسوتانی که مدت‌هاست در عرصه کودک و نوجوان قلم نزده‌اند، «استاد مهدی آذریزدی» جایزه‌ای سالانه برای بازنویسی و «مداد پرنده» دیگر جایزه سالانه برای تجلیل از یک چهره‌ شاخص عرصه ادبیات کودک و نوجوان به برگزیدگان این رویداد اهدا خواهد شد.

کمک به ارتقای کیفیت کتاب‌های کودک و نوجوان، حمایت از شاعران، نویسندگان، مترجمان، تصویرگران و ناشران، شناسایی و رتبه‌بندی آثار ارزشمند و معرفی آن‌ها به مخاطبان و جلب توجه عمومی به موضوع کتاب و کتاب‌خوانی از اهداف اصلی برگزاری جایزه کتاب ماه و سال کانون است.

این جایزه شامل نشان مرغک، لوح تقدیر، جایزه‌ی نقدی و امتیاز خرید کتاب برای کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌شود.

بر همین اساس علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌توانند آثار خود را تا روز ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ به نشانی تهران، بلوار کشاورز، خیابان حجاب، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، ساختمان معاونت فرهنگی، طبقه دوم، دبیرخانه‌ جایزه‌ کتاب ماه و سال کودک و نوجوان، کد پستی ۱۴۱۵۶۱۳۱۴۴ ارسال کنند.

تلفن‌ ۸۸۹۷۸۷۸۵-۰۲۱، دورنگار ۸۸۹۵۱۵۰۷-۰۲۱ و تلفن همراه ۰۹۳۷۰۹۱۵۸۱۴ برای ارتباط با دبیرخانه و نشانی پست الکترونیک [email protected] نیز برای ارسال آثار بخش فرصت طلایی در نظر گرفته شده است.

 فراخوان کامل این رویداد در پایگاه خبری کانون به نشانی www.kanoonnews.ir در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …