لایحه حمایت از خبرنگاران به مجلس می رود

وزیر کار از مقدمات تدوین لایحه حمایت از خبرنگاران خبر داد و گفت: با همکاری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به عنوان اقدام دولت در حمایت از جامعه خبری کشور لایحه حمایت از خبرنگاران را به منظور حفظ امنیت شغلی خبرنگاران تقدیم مجلس می کنیم.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری افزود: تقاضا داریم در صورتی که درباره این لایحه نظراتی مطرح است در اختیار ما قرار بدهند و مثل وعده ای که درباره تشکیل انجمنهای صنفی فرهنگی و هنری با استفاده از ظرفیت قانون کار دادند، این وعده را هم محقق کنیم.
وی که امروز در مجموعه تلاش سخن می گفت، از پرداخت ۷۸ میلیارد تومان وام کرونا به ۴۷۸ بنگاه خبری متاثر از کرونا در قالب ۴۵۹۹ شغل خبر داد و گفت: پیش بینی کرده ایم در صورت تامین اعتبار و منابع دولتی وام ۱۰ میلیون تومانی خبرنگاری به خاطر ایام کرونا پرداخت شود.
وزیر کار در ادامه با اشاره به وجود ۱.۵ میلیون بازنشسته کشوری و ۳.۵ میلیون بازنشسته تامین اجتماعی در کشور، همسان سازی حقوق بازنشستگان را اقدام بزرگ و ارزشمند دولت پس از ۱۴ سال عنوان کرد.
وی با تاکید بر الزام پرداخت حق سنوات کارگران در صورت جابه جایی کارگاه خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات کارگران عدم پرداخت حق سنوات است و متاسفانه بعضا حق سنوات کارگران پس از تغییر و جابجایی محاسبه و پرداخت نمی شود؛ در صورتی که این ضعف قانون است که باید برطرف شود و کارگران و خبرنگاران باید پایه سنوات خود را دریافت کنند.

شریعتمداری همچنین درباره تصویب حق مسکن کارگران‌ گفت: تلاش می کنیم که حق مسکن کارگران هرچه زودتر در هیات دولت به تصویب برسد که با تصویب آن حق مسکن کارگری ۴۴ درصد نسبت به سال گذشته رشد خواهد کرد.
در همین رابطه شاکرمی، معاون وزیر کار در گفت وگو با ایسنا از برگزاری نشست نهایی کمیسیون اقتصادی دولت به منظور افزایش سه برابری حق مسکن کارگران در هفته آینده خبر داده است.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …