مشکلات بازار در تأمین روغن و تخم‌مرغ / برخورد با واحدهای خرد فایده ندارد

ایسنا/خوزستان معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از وابسته بودن استان خوزستان به دیگر استان‌ها در تامین تخم‌مرغ مورد نیاز و تاثیر این وابستگی در تعیین قیمت این کالا خبر داد.

بهرام جباری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در شرایط فعلی اقتصادی، تعدادی از مرغداری‌های استان خوزستان ‌آسیب دیده‌اند و متأسفانه مشکلاتی دارند. از سوی دیگر، تقاضا برای تخم‌مرغ در بازار خوزستان زیاد است و در این شرایط، بیش از ۹۰ درصد تخم‌مرغ مصرفی استان خوزستان، از استان‌هایی همچون قم، اصفهان، خراسان رضوی و تهران تأمین می‌شود.

وی افزود: تعدادی مرغداری در سطح استان خوزستان فعال هستند که ظرفیت تولیدشان محدود است اما محصولات‌شان نسبت به مرغداری‌های خارج از استان، قیمت مناسب‌تری دارد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: شهرهای اهواز، ماهشهر، دزفول و منطقه شمال استان خوزستان در زمینه تامین تخم‌مرغ به استان‌های دیگر وابسته‌ هستند. در این شرایط، بازار تخم‌مرغ نیز وضعیت نامناسبی دارد؛ نرخ عرضه با قیمت مصوب تخم‌مرغ که شانه‌ای ۳۲ هزار تومان است، فاصله دارد و برخورد با واحدهای صنفی خرد نیز در این خصوص مشکل‌گشا نیست و فایده‌ای ندارد.

وی با اشاره به انجام نظارت در بازار برای بررسی و کنترل قیمت‌ها گفت: همکاران ما در حال بررسی موضوع کمبود روغن و تخم‌مرغ در حوزه بنکداران هستند اما واقعیت این است که تأمین این کالاها دچار مشکلاتی شده است. برای رفع این مشکلات، باید در بازار فراوانی ایجاد شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …