مقدمات ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در خرم‌آباد کلید خورد

ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: در صورت تأیید مجمع تشخیص مصلحت نظام، شرکت پارسیلون سابق به منطقه ویژه اقتصادی خرم‌آباد تبدیل خواهد شد.

اسد عبداللهی در حاشیه جلسه بررسی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خرم‌آباد که ۱۷ اسفندماه برگزار شد، اظهار کرد: در دوره گذشته مجلس شورای اسلامی ۱۳ منطقه اقتصادی و ۸ منطقه آزاد تجاری در سطح کشور به تصویب رسیده بود که به دلیل اختلاف‌نظر با شورای نگهبان، این موضوع برای تصمیم نهایی در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته بود.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی خرم‌آباد یکی از موارد مطرح شده توسط مجلس شورای اسلامی بود که امروز با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شرایط ایجاد آن مورد بررسی قرار گرفت.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: شرکت پارسیلون سابق خرم‌آباد به‌عنوان محل پیشنهادی استان برای ایجاد منطقه اقتصادی مطرح شده است که علاوه بر ۲۰۰ هکتار زمین، سایر زیرساخت‌ها مانند راه دسترسی، آب، برق و گاز را نیز داراست.

عبداللهی اضافه کرد: در جلسه امروز ویژگی‌های شرکت پارسیلون برای تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی تشریح شد که دکتر رضایی در زمینه بررسی شرایط این شرکت قول مساعد داد.

وی بیان کرد: به منظور فراهم ساختن مقدمات کار مقرر شد استان نسبت به جمع‌آوری اطلاعات موردنیاز اقدامات لازم را انجام دهد تا در صورت تأیید نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام، شرایط برای ادامه کار فراهم باشد.

معاون استاندار لرستان ادامه داد: بانک‌های متولی شرکت پارسیلون سابق در صورت تصویب این طرح در کنار سایر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در ایجاد منطقه اقتصادی خرم‌آباد مشارکت خواهند کرد که البته با توجه به نزدیکی محل مورد نظر به شهر خرم‌آباد شرایط زیست‌محیطی را نیز باید به‌عنوان یک موضوع مهم لحاظ کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …