مواد اولیه و تجهیزات تولیدی؛ بیشترین اقلام وارداتی به تهران

رئیس سازمان صنعت،‌معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام کرده که تاکنون نزدیک به ۷۴ درصد پرونده‌های ثبت سفارش این استان تایید شده و بیشترین کالاهای وارد شده نیز شامل مواد اولیه واحدهای تولیدی، کالاهای اساسی و اولویت دار و تجهیزات و ماشین آلات واحدهای صنعتی بوده است.

یداله صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ٢٥ آذر ماه سال ۱۳۹۷ تا کنون بالغ بر ۱۴۹ هزار پرونده ثبت سفارش به کارتابل سازمان صمت استان تهران وارد شده که از این تعداد بالغ بر ۱۱۰ هزار فقره تایید و ۳۶ هزار فقره رد شده و مابقی درحال بررسی و اعلام نظر کارشناسی است.

وی همچنین ارزش ثبت سفارشهای تائید شده را بالغ بر ۲۸ میلیارد یورو اعلام کرد و گفت که بیشترین کالاهای وارد شده شامل مواد اولیه واحدهای تولیدی، کالاهای اساسی و اولویت دار و تجهیزات و ماشین آلات واحدهای صنعتی بوده است.

به گفته این مقام مسئول ۷۰ درصد ثبت سفارشهای کل کشور در استان تهران ثبت می‌شود.

صادقی در پایان با اشاره به ثبت تمامی فرایندهای حوزه بازرگانی درسامانه یکپارچه سازی و نظارت بر فرآیند تجارت تصریح کرد: سامانه جامع تجارت با هدف ایجاد سامانه واحد برای بازرگانان درحوزه تجارت خارجی و فعالان اقتصادی درحوزه تجارت داخلی طراحی شده است.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با اجرای این روند علاوه بر مدیریت زنجیره تولید وتامین کالا در کشور، موجب کاهش پدیده قاچاق نیز شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …