نرخ بیکاری هلند در کمترین سطح ۶ ماه اخیر

نرخ بیکاری هلند برای نخستین بار در طول شش ماه اخیر به چهار درصد رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، مرکز آمار هلند اعلام کرد که شمار بیکاران این کشور تا پایان ماه نوامبر با ۲۸ هزار نفر کاهش به ۳۷۸ هزار نفر رسید تا بدین ترتیب نرخ بیکاری با ۰.۳ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به سطح چهار درصدی برسد که کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول شش ماه اخیر محسوب می‌شود.

طی این مدت شمار شاغلان هلندی ۳۰ هزار نفر بیشتر شده و به هشت میلیون و ۹۸۰ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۶۷.۴ درصد کاهش پیدا کرده که ۰.۲ درصد کمتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است.

متوسط نرخ بیکاری هلند در بازه زمانی ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ معادل ۵.۱۸ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۴ با ۷.۹ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به مارس ۲۰۲۰ با ۲.۹ درصد بوده است.

از سوی دیگر اما نرخ بیکاری در استرالیا تا پایان ۱۲ ماه منتهی به نوامبر با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به بازه مشابه منتهی به ماه قبل به ۶.۸ درصد رسید که این رقم، ۰.۱ درصد کمتر از نرخ قبلی مورد انتظار و اما کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در استرالیا در پنج ماه اخیر بوده است.

طی این مدت شمار شاغلان تمام وقت استرالیایی ۸۴ هزار نفر بیشتر شده و به هشت میلیون و ۷۲۵ هزار نفر رسیده است. شمار بیکاران این کشور تا پایان این ماه نیز با ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر کاهش به ۹۴۲ هزار و ۱۰۰ نفر رسید.

 نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۶۶.۱ درصد افزایش پیدا کرده که ۰.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است. البته این نرخ مشارکت ۰.۱ درصد بیشتر از پیش بینی قبلی کارشناسان بود. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …