همکاری ایران و ارمنستان در شهرک‌های صنعتی

یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و مرکز حمایت از سرمایه گذاری جمهوری ارمنستان امضاء و مبادله شد.

به گزارش ایسنا، این تفاهم ‌نامه همکاری روز سه‌شنبه به‌صورت ارتباط تصویری برخط به امضای علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و لوان اوهانسیان مدیرعامل مرکز حمایت از سرمایه‌ گذاری جمهوری ارمنستان رسید.

توسعه همکاری‌های دوجانبه، ارائه راهکارهای تجاری مناسب برای تمامی ذینفعان، ارتقاء و بهبود فضای سرمایه گذاری و ایجاد یک چارچوب عملیاتی به منظور تقویت و توسعه روابط تجاری قوی‌تر بین طرفین، از جمله اهداف یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و مرکز حمایت از سرمایه گذاری جمهوری ارمنستان است.

طرفین در این یادداشت تفاهم متعهد شده‌اند حمایت شایسته‌ای، از جمله ارائه اطلاعات مناسب فضای کسب و کار، فرصت‌های سرمایه گذاری و قوانین مرتبط را به ذینفعان یکدیگر ارائه و مجموعه‌هایی که توسط دو سازمان به یکدیگر معرفی می‌شوند را پذیرش کنند.

دو طرف همچنین فعالیت‌هایی که منجر به شناسایی، تجزیه و تحلیل، ارزیابی و توزیع اطلاعات مربوط به طرح‌های کسب و کار در زمینه‌های تجارت خارجی، همکاری‌های صنعتی، بازرگانی و فناوری و همچنین فرصت‌های سرمایه گذاری با هدف تسهیل همکاری بیشتر با نهادهای مربوطه می‌شود را حمایت خواهند کرد.

طرفین قصد دارند در زمینه سرمایه گذاری و پروژه‌های مشترک همکاری خود را آغاز نمایند و در این راستا اطلاعات و قوانین و مقررات مربوط به سرمایه گذاری در کشور متبوع را به همراه نشریات، مطالعات و تحقیقات موجود در زمینه سرمایه گذاری با یکدیگر مبادله خواهند نمود.

دو سازمان در ادامه تعهد کرده اند اطلاعات مربوط به سمینارها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های خود را به ذینفعان ارائه و حضور کسب و کارهای کوچک و متوسط کشور متبوع خود را در نمایشگاه‌های صنعتی و تجاری یکدیگر اطلاع رسانی نمایند.

طرفین همچنین تبادل مأموریت‌های کاری را به منظور کمک به ایجاد روابط کاری میان شرکت‌های کوچک و متوسط ایران و ارمنستان تسهیل، برای هیأت‌های بازدید کننده طرف مقابل نشست‌های رودررو و بازدیدهای صنعتی را سازماندهی و ارتباطات شرکت‌های کوچک و متوسط و نشست‌های رودرروی تجاری برای بخش‌های خصوصی دو کشور را تسهیل و سازماندهی خواهند کرد.

یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و مرکز حمایت از سرمایه گذاری جمهوری ارمنستان، محصول دیدار دوجانبه و توافق رؤسای دو مجموعه در چهارم بهمن سال گذشته است که امروز امضاء و مبادله شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …