هیات وزیران در بودجه 1400 برای گردشگری، یارانه لحاظ کنند

ایسنا/یزد دبیر فراکسیون گردشگری مجلس ارائه یارانه به فعالان صنعت گردشگری به ویژه در بخش انرژی را برای رونق و توسعه این بخش در کشورمان ضروری خواند.

یکی از مشکلاتی که بعضاً فعالان صنعت گردشگری با آن روبرو هستند، تعرفه‌هایی است که برای انرژی و سایر خدمات به آن‌ها ارائه شده و در حالی باید این تعرفه‌ها برای فعالان این صنعت کمتر باشد که در قالب تعرفه‌ی صنعتی برای آنها لحاظ می‌شود و از طرفی نیز دستگاه‌های خدمات‌رسان هم حتی در شرایط رکود گردشگری ناشی از شیوع کرونا بعضا حاضر به همراهی با این صنف نیستند.

«محمدصالح جوکار» نماینده مردم یزد و اشکذر و دبیر فراکسیون گردشگری مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایسناراجع به این موضوع خاطرنشان می‌کند: گردشگری، یک صنعت نوپا و تازه تاسیس در کشور ایران است و دولت باید برای این صنعت یارانه اختصاص بدهد.

وی با تاکید بر این که باید برای کمک به رونق و توسعه گردشگری در کشورمان کاهش هزینه‌های فعالان این بخش از سوی دولت کاهش یابد، افزود: دولت باید سوبسیدهای لازم را خصوصاً در مورد تعرفه‌های خدماتی مانند برق، آب و گاز به صنعت گردشگری ارائه دهد.

دبیر فراکسیون گردشگری مجلس با بیان این که چنین حمایت‌هایی باید به طور جدی در قانون بودجه کشور لحاظ شود، گفت: هیات وزیران باید در این رابطه تصمیم لازم را اخذ و در بودجه ۱۴۰۰ این موضوع را لحاظ کنند.

وی با اشاره به تعرفه پایین‌تر ارائه شده در روستاها، تاکید کرد: گردشگری نیز باید همانند روستاها مشمول تعرفه‌های پایین‌تری از سوی دولت شود و این موضوع می‌تواند از طریق پیگیری احکام بودجه 1400 نیز دنبال شود.

جوکار با تاکید بر این که ارائه چنین خدماتی وظیفه دولت‌هاست، یادآور شد: اعمال چنین تعرفه‌هایی می‌تواند در برنامه هفتم توسعه لحاظ و یارانه به تعرفه‌های خدماتی داده شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …