واکسیناسیون کامل دانشجویان و اساتید دانشگاه آمریکایی تا قبل از پاییز

دانشگاه “واشنگتن” اعلام کرد که تا پیش از ترم پاییز،‌تمامی دانشجویان و اساتید خود را در برابر کووید-۱۹ واکسینه می‌کند.

به گزارش ایسنابه نقل از کینگ‌فایو،‌ دانشگاه ایالتی واشنگتن که این روزها به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها،‌ نسبتا ساکت است،‌ ترم دیگری از آموزش از راه دور را به پایان می‌رساند.

ولی این دانشگاه اعلام کرد که شرایط برای ترم پاییز پیش رو تغییر خواهد کرد چراکه دانشجویان،‌اساتید و کارکنان این دانشگاه در برابر کرونا واکسینه می‌شوند.

“فیل وایلر” سخنگوی دانشگاه واشنگتن گفت: هدف ما این است که برای ترم پاییز تقریبا همه کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شوند. به این ترتیب، تمامی افراد در دانشگاه ما باید واکسن کرونا تزریق کنند.

در راستای حمایت از اعضای این دانشگاه برای واکسینه شدن،‌دانشگاه واشنگتن یک کلینیک واکسیناسیون نیز در دانشگاه احداث کرده است.

انتظار می‌رود تا پایان هفته آتی، ۳ هزار و ۵۰۰ تن از دانشجویان این دانشگاه حداقل یک دوز از واکسن کووید-۱۹ را در این مرکز دریافت کنند.

 این دانشگاه گفته که تزریق واکسن‌های دیگر، مانند سالیان قبل همچنان دنبال می‌شود.

به گزارش ایسنا،‌ بیش از ۳۰ دانشگاه آمریکایی اعلام کردند که اگر دانشجویان در برابر “کووید-۱۹” واکسینه نشوند، اجازه ورود و بازگشت به کلاس‌ها را ندارند.

این الزام با تایید سازمان غذا و دارو آمریکا در تاثیرگذاری واکسن‌های کووید-۱۹ اجرا شده است.

از این رو، دانشگاه‌های کالیفرنیا به لیست موسساتی اضافه شدند که تزریق واکسن را اجباری می‌کنند.

این شرایط در حالی است که بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا در مورد اجرای دستور تزریق واکسن به دانشجویان و کارمندان خود اختلاف نظر دارند چراکه معتقدند واکسن،‌آزادی‌های شخصی، مذهبی و یا انتخاب‌های پزشکی افراد را از آنها سلب می‌کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …