وضعیت مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد قرمز شد/ مردم ۱۰درصد کاهش مصرف دهند

وضعیت مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد قرمز شد/ مردم ۱۰درصد کاهش مصرف دهند

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد از قرمز شدن وضعیت مصرف برق در این استان خبر داد

داود راهزادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه هر سال پیک گرمای فصل تابستان هست و با توجه به افزایش دما و شروع فصل کشاورزی که پمپاژهای آب وارد مدار می شوند، پیش بینی شده که برق پایدار را به روش مدیریت مصرف کنترل کنیم.
وی اظهارکرد: در بخش کشاورزی و صنعتی طی تفاهم نامه هایی که داریم برق این بخش‌ها نیز کنترل می شوند.
مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بخاطر اینکه فروپاشی شبکه نداشته باشیم و منجر به خاموشی‌های عمومی نشود ملکف و مجبور هستیم که در چند ساعت بار مصرف برق (از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۷ عصر) مصرف برق در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و تجاری را کنترل و مدیریت کنیم.
راهزادی تصریح کرد: از مردم انتظار داریم در مناطق سردسیری از کولرهای آبی استفاده کنند، در مناطق گرمسیری از وسایل خُنک کننده کم مصرف استفاده شود و همچنین بصورت همزمان از وسایل پرمصرف (ماشین لباس‌شویی، اتو و جاروبرقی) استفاده نکنند.
وی با بیان اینکه هم اکنون مردم استان مازاد بر سقف مشخص شده از برق، مصرف می کنند، ادامه داد: وضعیت مصرف برق استان کهگیلویه و بویراحمد در حالت قرمز قرار گرفته است. در حال حاضر بالاتر از نرم کشوری مصرف برق در سطح استان داریم.
مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مصرف برق در این استان بیش از ۸ درصد افزایش داشته است و از سقفی پیکی که برای استان در نظر گرفته شده هم مصرف برق استان بالا رفته است.
راهزادی تاکید کرد: انتظار داریم هر مشترک خانگی و تجاری حداقل ۱۰ درصد از برق مصرفی خود را کاهش دهند تا هم برق پایداری داشته باشیم و هم از وضعیت قرمز خارج شویم.
وی اظهارکرد: بیشترین مصرف برق استان را از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۷ عصر که اوج گرماست داریم.
مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به پیش بینی گرمای بی سابقه هوا از سوی سازمان هواشناسی، این گرما در بالا رفتن مصرف برق تاثیر گذار است. 
راهزادی بیان کرد: در صورتی که می خواهیم همه مردم استان از نعمت برق برخوردار باشند و با خاموشی با برنامه مواجه نشوند، کمک کنند تا ۱۵ شهریور از این وضعیت عبور کنیم.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …