پخش نمایش رادیویی «سووشون»

نمایش رادیویی «سووشون» به کارگردانی حمید منوچهری از رادیو نمایش پخش می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، این نمایش رادیویی بر اساس رمان سووشون سیمین دانشور توسط نیما مهر تنظیم رادیویی شده است که داستان آن در سال‌های جنگ دوم جهانی و ایام نفوذ بیگانگان در جنوب کشور رخ می‌دهد. زری و یوسف دو آدم اصلی قصه‌اند، یوسف مردی که همه زندگی اش را وقف مبارزه با بیگانگان و خود فروختگان می کند و زری که داستان از زبان او نقل می شود، زنی است که هر چند همه همتش این است که خانه ی خود را از تأثیرات محیط بیرون محفوظ نگهدارد اما به تدریج با کشف واقعیت هایی که در محیط فاسد بیرون می‌گذرد به زنی مبارز و آزادیخواه تبدیل می شود.
 
«سووشون» به کارگردانی حمید منوچهری، تهیه‌کنندگی مجید حیدری و با بازی ایوب آقاخانی، شهین نجف‌زاده، امیر منوچهری، مژگان عظیمی، اکبر ملایی، صفا آقاجانی، فریبا متخصص، امیر زنده دلان، فریدون محرابی، امیر عباس توفیقی، مهدی نمینی مقدم، بهرام سروری نژاد، رحمان باقریان، محمد یگانه، پریسا مقتدی، هنگامه محمودی، افکتوری نرگس موسی پور ، صدابرداری: پیروز صدرایی و گویندگی: مهرداد عشقیان، امشب، جمعه بیستم فروردین ماه، ساعت ۲۱ از رادیو نمایش پخش می شود.

داستان «سووشون» که یکی از آثار فاخر ادبیات داستانی ایران است، در شیراز و در سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد و فضای اجتماعی سال‌های ۱۳۲۰ تا ۱۳۲۵ را ترسیم می‌کند و به ۱۷ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …