پرداخت 18 میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع‌دستی استان سمنان

ایسنا/سمنان سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از پرداخت 18 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع‌دستی این استان در یک سال گذشته خبر داد.

حمیدرضا دوست‌محمدی پنج‌شنبه 26 فروردین‌ماه 1400 با اعلام این خبر گفت: این تسهیلات به 138 هنرمند در رشته‌های گلیم‌بافی، حوله‌بافی، گوهر تراشی، جاجیم، صنایع چوبی و … اعطا شد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان به صدور و تمدید 695 فقره مجوز صنایع‌دستی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: 128 مجوز مشاغل خانگی نیز در این مدت صادر شد.

وی از برگزاری دوره‌های تخصصی ویژه فعالان صنایع‌دستی در رشته گوهر تراشی خبر داد و اضافه کرد: دوره‌های مقدماتی و عمومی صنایع‌دستی در رشته گلیم‌بافی و حوله‌بافی نیز در سال گذشته برگزار شد.

دوست‌محمدی اضافه کرد: تمدید بیمه تأمین اجتماعی شاغلان صنایع‌دستی، شرکت 2 اثر فاخر در جشنواره فجر در رشته سوزن‌دوزی سنتی سنگسر و ابریشم‌بافی، کسب رتبه در مسابقه طراحی رشته‌های باز زنده سازی هنرمندان در رشته چنگوم‌سازی و سوزن‌دوزی از شهرستان مهدی‌شهر و پیگیری و تحت پوشش قرار دادن هنرمندان تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر از جمله فعالیت‌های قابل توجه انجام شده در سال گذشته و در حوزه صنایع‌دستی استان است.

 سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان خاطرنشان کرد: بیش از 4 هزار و 500 هنرمند در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در استان سمنان فعالیت دارند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …